Neplătit de trei luni, Mitriţă voia să plece cu orice preţ de la Al-Ahli. Acesta a trimis o scrisoare oficială clubului în care cerea încheierea contractului. Totuşi, situaţia s-a schimbat, iar internaţionalul român va continua în Arabia Saudită.
Jurnaliştii de la arriyadiyah scriu că oficialii din conducerea clubului i-au achitat un salariu dintre cele restante, iar Mitriţă a fost de acord să îşi eşaloneze datoriile. Astfel, fosta vedetă a Craiovei va continua sub comanda lui Reghe la Al-Ahli.
Cotat de site-urile de specialitate la 7 milioane de euro, Mitriţă a bifat în acest sezon 20 de apariţii pentru Al-Hilal, în toate competiţiile, reuşind să înscrie 4 goluri şi să ofere 5 pase decisive.
Laurențiu Reghecampf, debut de coșmar la Al Ahli! Echipa lui era condusă cu 0-3 după 28 de minute. Cât s-a terminat
Laurențiu Reghecampf a debutat cu stângul la noua sa echipă, Al Ahli. Alexandru Mitriță a fost doar rezervă la Al Ahli, care a avut o primă repriză de coșmar. Al Raed a înscris de trei ori în până la finalul primei jumătăți de oră. "Dubla" lui El Berkaoui și golul lui Djoum au răpus apărarea echipei lui Laurențiu Reghecampf.
"Reghe" a luat atitudine la pauză. L-a introdus în teren pe Mitriță, iar Al Ahli a reușit să reducă din handicap, grație reușitelor lui Aseri și Al Somah. A fost însă insuficient pentru echipa lui Reghecampf, care s-a văzut învinsă cu 2-3.
După acest rezultat, Al Ahli a rămas pe locul 7 în Arabia Saudită. Echipa lui "Reghe" și Mitriță este la 13 puncte în spatele liderului Al Hilal. În runda următoare, Al Ahli va juca cu Al Tawoon. De cealaltă parte, Al Raed a urcat pe locul 8, cu 32 de puncte.
- Alex Miriţă şi-a decis viitorul
- Internaţionalul român era neplătit de luni bune
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Barcelona – Real Madrid 3-2. Catalanii câștigă Supercupa Spaniei după un „thriller” la Jeddah
- S-au arătat trei minute de prelungire, dar ce a urmat depășește orice imaginație! Nebunie în Barcelona – Real
- Scandal uriaș la Cupa Africii: eliminați, algerienii au vrut să bată pe toată lumea, de la arbitru până la jurnaliști
- Marius Șumudică și-a aflat pedeapsa, după debutul cu scandal pe banca celor de la Al-Okhdood
- Mihai Toma, inclus într-un top select la nivel mondial! Jucătorul FCSB-ului este cu un loc mai jos de Yamal


































