Închide meniul

Alexandru Mitriţă a semnat cu PAOK Salonic. Anunţul oficial al echipei antrenate de Răzvan Lucescu

Antena Sport Publicat: 31 august 2021, 23:48 / Actualizat: 1 septembrie 2021, 9:33

Comentarii
Alexandru Mitriţă a semnat cu PAOK Salonic. Anunţul oficial al echipei antrenate de Răzvan Lucescu

Sursa: Sport24.gr

Alexandru Mitriţă a fost prezentat de echipa antrenată de Răzvan Lucescu şi va purta numărul 28. În vârstă de 26 de ani, Mitriţă a mai evoluat la CS Turnu Severin, FC Viitorul, Pescara, Universitatea Craiova şi, ultima dată, la Al Ahli, unde de asemenea a fost împrumutat de New York City FC.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În februarie 2019, Mitriţă a fost transferat de la CS Universitatea Craiova la formaţia americană pentru suma de nouă milioane de dolari.

El are 13 selecţii la echipa naţională.

Cifrele transferului lui Alexandru Mitriță la PAOK

Conform gsp.ro, New York City va primi de la PAOK 500.000 de euro pentru un împrumut până la finalul stagiunii. După ce s-au înţeles cele două cluburi, grecii au negociat şi salariul jucătorului, 50.000 de euro pe lună (600.000 de euro pe an).

Reclamă
Reclamă

În sezonul trecut, Mitriță a jucat 30 de meciuri pentru Al Ahly, reușind să-și treacă în cont patru goluri și cinci pase decisive. Mitriţă a vrut să fie mai aproape de România, ţinând cont că soţia şi copilul său stau în Craiova, iar din Grecia poate ajunge mult mai repede la ei.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:00
Răsturnare de situaţie! Cine va fi noul şef al Agenţiei Naţionale pentru Sport
11:53
Cătălin Cîrjan, gata să semneze un nou contract cu Dinamo, după oferta refuzată. Conducerea “câinilor” a făcut anunţul
11:33
Gabriela Ruse şi-a aflat adversara din turul 3 de la Australian Open 2026! Meci de foc împotriva numărului 7 WTA
11:24
Lovitura dată de Oţelul, în lupta pentru play-off. Gălăţenii, acord cu jucătorul cu două titluri în Liga 1
11:23
Carlos Alcaraz, set de 78 de minute la Australian Open. Calificare în turul 3
10:39
EXCLUSIVIonuţ Lupescu vrea să o vadă pe Dinamo campioană, înainte de construcţia noului stadion: “Să ia şi anul acesta”
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 3 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 4 Compania din România care plăteşte impozit 41 de milioane de euro pe an! E deţinută de un patron din Liga 1 5 Ce se întâmplă cu jucătorul care a semnat din greșeală în Liga 1? Răsturnare de situație 6 Patronul unui club de tradiţie din România anunţă falimentul: “Nu am bani! Se va închide”
Citește și