“Am avut ofertă să mă întorc în Arabia Saudită!” Răzvan Lucescu a refuzat fără să stea pe gânduri: “Nu pot să mai merg acolo”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 1 iunie 2021, 12:17

Comentarii
Am avut ofertă să mă întorc în Arabia Saudită! Răzvan Lucescu a refuzat fără să stea pe gânduri: Nu pot să mai merg acolo

Profimedia

Răzvan Lucescu a refuzat ofertă de la arabi pentru a reveni la PAOK Salonic, echipă pe banca căreia a scris istorie. Lucescu Junior a dezvăluit că a mai fost dorit şi la arabi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ultima experienţă ca antrenor a lui Răzvan Lucescu a fost tot la arabi. Românul a antrenat-o pe Al Hilal între 2019 şi 2021, echipă cu care a câştigat titlul şi Liga Campionilor Asiei. Lucescu putea reveni şi acum în Zona Golfului, însă a refuzat. Tehnicianul român a explicat şi care au fost motivele.

Răzvan Lucescu a refuzat ofertă de la arabi

Am avut ofertă să mă întorc în Arabia Saudită, dar am refuzat. Nu renunţ la zona arabă, dar cred că, în următoarea perioadă, nu pot să mai merg acolo, pentru că am câştigat absolut tot. Orice pas făcut în această perioadă în zona arabă este un pas în spate“, a spus Răzvan Lucescu.

Răzvan Lucescu a vorbit şi despre lucrul care l-a deranjat cel mai mult în ultimii ani. În momentul în care a decis să plece de la PAOK la Al Hilal, Răzvan Lucescu a fost acuzat că

Am fost acuzat atunci că am plecat pentru bani. M-a durut foarte tare. Am plecat cu avionul la Paris să semnez cu Al Hilal, pentru că la Paris am semnat, şi când m-am întors la aeroport, unde-mi lăsasem maşina, era portarul. Mi-a zis ‘Băi omule ce-ai făcut că toată lumea te înjură?’ Şi zic de ce. Păi ai plecat acum de la PAOK după ce ai avut succes, ai plecat pentru bani. Am avut oferta de la Al Hilal la doua zile după ce am câştigat Cupa, am spus că nu merg pentru că vreau să termin şi al treilea an de contract. În Grecia s-a mers pe ideea că am plecat pentru bani.

Reclamă
Reclamă

Au fost nişte discuţii, am şi spus că dacă nu reuşim să cădem de acord acum, eram puţin dezamăgit. Când a venit această ofertă, am spus că e mai bine să ne despărţim pentru că probabil vom avea probleme între noi. Salariul a fost unul foarte bun, nu pot nega”, a mai spus Răzvan Lucescu la Telekomsport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:35

Radu Drăguşin pleacă în Germania. Şi-a dat acordul pentru un transfer de 20 de milioane de euro!

16:31

Veste excelentă pentru Chivu! Revine la antrenamente și ar putea fi apt pentru meciul de titlu contra Parmei

16:28

BREAKING NEWSȘoc în gimnastica din România! Ana Bărbosu, suspendată dur într-un caz de dopaj

16:22

Pleacă de la Manchester City după 10 ani! „Cetățenii” au făcut anunțul oficial

16:11

Revenire de excepție pe banca celor de la Real Madrid! Jose Mourinho, marele favorit pentru înlocuirea lui Arbeloa

15:32

Jannik Sinner îşi continuă “marşul” către o performanţă istorică. Liderul ATP, calificare fără emoţii în sferturi la Madrid

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter 3 Răzvan Lucescu a făcut anunţul, după ce Mihai Stoica a spus că îl vrea la FCSB: “Am avut oameni puternici ca patroni” 4 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 5 Decizia luată de conducerea Rapidului în privinţa lui Gâlcă, după ce giuleştenii au fost umiliţi de Dinamo! 6 „Un nou Calciopoli?!” Ce riscă Interul lui Chivu în acest moment, după scandalul de arbitraj
Citește și