”Am stat cu pistolul la cap 10 minute, în fața fiicei mele de patru ani. A văzut totul! A rămas cu traume!”

Cătălin Oprișan Publicat: 16 martie 2021, 13:00

Comentarii
”Am stat cu pistolul la cap 10 minute, în fața fiicei mele de patru ani. A văzut totul! A rămas cu traume!”

Florent Balmont a trecut printr-o dramă nespusă până acum, în 2008

Atacul asupra casei lui Di Maria, dar și forțarea domiciliului tatălui lui Marquinhos au readus în atenția tuturor problemele cu care se confruntă jucătorii de fotbal și familiile lor. A fost momentul în care Florent Balmont, pe atunci jucător la Lille, și-a adus aminte de drama petrecută în 2008, pe descrisă în ”Le Parisien”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Dormeam acasă, pentru că aveam meci a doua zi, pe propriul stadion. Era ora 5 dimineața. Trei persoane au intrat pe ușă, au urlat că au venit să caute cheile de la mașina mea, care se afla în spatele casei. Mi-au aruncat soția la podea. Preț de 10 minute, am stat cu un pistol la tâmplă. Cea mică avea patru ani. S-a trezit, dar n-a avut curaj să coboare. De acolo, de sus, din capul scărilor, se uita la noi. Da, toate cele 10 minute!!!”, a povestit Balmont, care a adunat 500 de partide în Ligue 1 la Lyon, Toulouse, Lille ori Dijon. 

Soții Balmont au reușit să treacă peste dramă, cea mică, nu! ”Eu și soția ne-am impus acest lucru. Dar fetița a rămas cu traume mai mulți ani. Îi era frică să adoarmă, nu se putea culca singură. O perioadă bună a dormit cu soția, cu lumina aprinsă!”. Din acel moment, viața i s-a schimbat: ”Clubul ne-a pus agenți de pază, de la opt seara, la șase dimineața. Pe toată această perioadă, am dormit în aceeași cameră eu, soția, fiica de patru ani și cea mică, de numai 11 luni. Sunt vremuri de care nu mai vreau să-mi aduc aminte”, a încheiat el. 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:07

Costel Gâlcă, mesaj de mobilizare înainte de Rapid – Dinamo: „O opțiune de a intra în istoria clubului”

15:44

Universitatea Craiova – FC Argeș LIVE TEXT (20:30). Acțiunea din play-off începe. Echipele probabile

15:23

VIDEONicolae Stanciu a “rupt blestemul”. Mijlocașul a marcat după 7 luni de secetă chiar în fața fostei echipe

14:58

Ce face azi arbitrul „bandit” care a eliminat Italia de la Mondialul din 2002 și a fost închis pentru trafic de droguri

14:56

Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu

14:42

FotoValentin Ceauşescu a spus adevărul despre influenţa sa de la Steaua: “Nimeni nu îndrăznea”

1 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 2 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 3 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun” 4 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 5 Filipe Coelho a auzit ce a spus Mirel Rădoi despre el și nu s-a ferit să dea replica: “Al meu? Nu” 6 Foto“Cea mai frumoasă fată din lume”, gata de nuntă. S-a logodit cu un bărbat celebru
Citește și