Francezul adus pentru 120 de milioane de euro nu şi-a putut ajuta echipa să smulgă victoria. Gruparea blau-grana şi-a redus astfel considerabil şansele la titlu. Este la un punct în spatele lui Real Madrid, dar galacticii au un meci mai puţin.
Antoine Griezmann, în conflict cu Quique Setien
Nu este prima dată când Setien îl ţine pe bancă pe Griezmann. Atacantul care a câştigat Cupa Mondială, în 2018, a intrat în ultimele minute şi etapa trecută, cu Celta Vigo.
"Este bine, dar nu toată lumea poate juca. Eu trebuie să decid. Poate nu este logic să îl introduc în minutul 90, dar el oricând poate ajuta echipa. În mod normal, nu fac schimbări atât de târziu pentru a nu pierde timp. Ştiu că este dificil pentru el, vom purta o discuţie. Nu îmi voi cere scuze, dar înţeleg că este greu pentru Griezmann", a reacţionat Quique Setien la finalul meciului.
Antrenorul lui Atletico a părut surprins de deciziile luate de Setien. S-a ferit totuşi să sară în apărarea fostului său jucător.
"Sunt fără cuvinte!", a reacţionat Diego Simeone pentru Movistar, în momentul în care a fost întrebat de intrarea lui Griezmann.
Francezul a jucat între 2014 şi 2019 în tricoul lui Atletico. A câştigat trei trofee cu madrilenii (Supercupa Spaniei, Europa League şi Supercupa Europei).
- Francezul a fost adus pentru 120 de milioane de euro
- A înscris 8 goluri în 32 de apariţii în tricoul Barcelonei
- WTT Champions Yokohama 2026 se vede în AntenaPLAY (4-9 august)
- Juventus - Inter e pe 8 august, de la ora 14:00, în AntenaPLAY
- Ce au făcut Elias Charalambous şi Mihai Pintilii la meciul de debut
- Ferran Torres a luat decizia finală! Ce le-a transmis celor de la PSG și Barcelona
- Fotbalist de doar 27 de ani, agresat mortal! S-a opus unei tentative de jaf
- Trabzon îi face toate poftele lui Salah: vor să-l aducă pe colegul său preferat de la Liverpool
- Așa ceva nu s-a mai văzut în fotbal! Motivul pentru care un jucător a făcut schimb de tricouri înainte de meci

































