Apariţie de senzaţie a lui Pique la derby-ul cu Espanyol. A venit pe o bicicletă de mii de euro

De Antena Sport
Publicat: 9 iulie 2020, 6:00

Gerard Pique a avut o apariţie de senzaţie la derby-ul dintre Barcelona şi Espanyol. Fundaşul a venit la stadion pe bicicletă.

Captura Youtube

Barcelona a câştigat cu 1-0 derby-ul cu Espanyol şi continuă lupta pentru titlu cu Real Madrid. Imaginea serii a oferit-o, însă, Gerard Pique. Acesta a ajuns la stadion cu bicicleta.

Bicicleta cu care a venti Pique la meci este un model Greyp G12S pentru care cel care se află pe ea trebuie să aibă permis de conducere. Dezvoltă 16 cai putere şi poate atinge nu mai puţin de 70 de kilometri la oră. Are o baterie de 12kW şi costă 10.000 de euro.

Barcelona a trimis-o pe rivala Espanyol direct în liga a doua după un meci cu două eliminări

Golul marcat de Luis Suarez în repriza a doua a adus-o pe Barcelona la un singur punct în spatele rivalei Real Madrid, dar a şi trimis-o direct în liga secundă pe Espanyol.

În urma acestei reuşite, Suarez, cu 195 de goluri, a urcat pe locul 3 în topul marcatorilor din istoria Barcelonei, după Lionel Messi (630) şi Cesar (232). El l-a depăşit pe Laszlo Kubala.

Meciul a avut parte şi de durităţi. Ansu Fati a devenit al patrulea cel mai tânăr jucător eliminat în istoria La Liga, iar Lozano a ajuns şi el la cabine 3 minute mai târziu.

După alte trei minute a venit şi golul uruguayanului, care o menţine pe Barcelona cu şanse la câştigarea titlului. În acest moment, Real Madrid are un punct în plus, un meci mai puţin disputat şi avantajul "directelor", cu 3 etape rămase de disputat.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

15:39 Mioveni – FC U Craiova 1948, LIVE SCORE, 19:00. Trupa lui Marius Croitoru poate urca pe loc de play-off. Echipele probabile 15:22 Cum a reacționat Nicolae Dică, după ce Florinel Coman nu a bifat niciun minut pentru echipa națională: „Ce pot să fac? Să-l cert eu pe Edi?” 15:02 Subiectul evitat de Gică Hagi la conferinţa de presă: „Altă întrebare!” Ce spune „Regele” de Borza 14:32 Billel Omrani și Andrea Compagno, în atacul FCSB! Dică a anunţat ce jucători sunt OUT pentru meciul cu FC Argeş 14:07 Reacţia lui Nicolae Dică după pariul spectaculos propus de Mihai Stoica 13:59 Ce lovitură pregătește Dan Petrescu! Un jucător plecat de la Manchester City este aproape de CFR Cluj 13:36 Mesajul lui George Ogăraru după ce Vasili Hamutovski a fost arestat în Belarus: „Este incredibil ceea ce se întâmplă” 12:52 FotoSecretul incredibil al femeii care la 73 de ani arată ca o adolescentă! Ce nu a ratat niciodată în ultimii zeci de ani 12:27 Tricoul lui Diego Maradona din meciul împotriva Angliei din 1986, expus la Muzeul Sportului din Qatar în timpul CM 12:19 Ambiții mari la Dinamo din Liga a 4-a. Andrei Cristea a dezvăluit planurile echipei lui Nicolae Badea: ”Nu suntem amatori”