Închide meniul

Atac cu manta la Gică Hagi, din partea fostului antrenor de la Genk: "Asta e singura problemă a lui Ianis"

Valentin Pîrcălabu Publicat: 18 aprilie 2020, 7:26

Comentarii
Atac cu manta la Gică Hagi, din partea fostului antrenor de la Genk: "Asta e singura problemă a lui Ianis"

Gică Hagi, atacat de fostul antrenor de la Genk

Dacă rămânea la Genk, Mazzu spune că nu l-ar fi împrumutat pe Ianis Hagi la Rangers. Acesta spune că Ianis poate avea succes în Belgia, însă are și un mesaj pentru Gică Hagi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Dacă aș fi fost încă antrenorul lui Genk, cu siguranță l-aș fi păstrat. Poate deveni un jucător important în viitor. Sunt convins că Ianis poate avea succes în fotbalul din Belgia.

Mai trebuie să crească din punct de vedere fizic pentru a avea o explozie. Dar tehnic… n-am văzut în viața mea pe cineva atât de bun cu mingea, cu ambele picioare. Stâng sau dreptul, nu vezi diferența. Singura problemă a lui Ianis este ca anumite personaje din jurul său ar trebui să învețe să fie răbdătoare”, a spus Felice Mazzu pentru pentru Voetbal Nieuws.

Rangers nu vrea să îl transfere pe Ianis Hagi

Chiar dacă a marcat 3 goluri și a oferit și două assist-uri, Gerrard nu vrea să îl păstreze pe Ianis pe Ibrox, afacere ce ar fi costat 5 milioane de euro. Împrumutul lui de la Genk expiră la finalul sezonului.

Până atunci, Ianis se antrenează și respectă un program impus de legenda lui Liverpool, chiar și de la distanță. El se află în România.

Reclamă
Reclamă

"Are un program de antrenament de la club pe care îl face zilnic. E foarte serios, mănâncă meniul pe care i-l dau cei de la club", a spus Gică Popescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB, până la urmă, să prindă primăvara europeană?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:53 1 ian.
UPDATERadu Drăgușin, rezervă neutilizată în egalul dintre Tottenham și Brentford. Fundașul, lăsat pe bancă
22:06 1 ian.
Cristi Chivu, aşteptat să semneze: “I-a convins pe toţi”
22:04 1 ian.
Detaliul care îi îngrijorează pe apropiații lui Anthony Joshua după accident: “Nu știm cum va reacționa”
21:18 1 ian.
VideoJurnal Antena Sport | Handbaliștii de națională au ieșit la bowling, tenis de masă și biliard în prima zi din an
21:15 1 ian.
VideoJurnal Antena Sport | Ianis Hagi și soția, Elena, au fugit la Dubai de revelion
21:11 1 ian.
VideoJurnal Antena Sport | Urările pentru 2026 de la oamenii importanţi din fotbal
1 EXCLUSIVCristi Borcea, dezvăluire uluitoare. Câți porci a tăiat de Crăciun pentru el și familia lui 2 Primul transfer pe care Gigi Becali îl face în 2026 la FCSB 3 Gică Hagi taie în carne vie la Farul Constanța. Ce jucători dă afară 4 OFICIAL | Primul transfer al anului din Liga 1! 5 Transferul lui Ianis Stoica în Portugalia ajunge pe masa FIFA: „O să aibă interdicție” 6 Oferte pentru Steven Nsimba. Cât cere Universitatea Craiova pentru omul ajuns în dizgrațiile lui Mihai Rotaru
Citește și