Atletico – Sociedad 2-1. Echipa lui Simeone, pas spre titlu. Ionuț Radu, titular în Inter – Roma 3-1! Show în Torino – Milan 0-7

Alexandru Ivan Publicat: 12 mai 2021, 20:17 / Actualizat: 4 octombrie 2023, 16:35

Inter nu poate să scape de Ionuț Radu

Update: Atletico – Sociedad 2-1. A marcat Zubeldia (83).

Update: Chelsea – Arsenal 0-1. Echipa lui Tuchel, învinsă pe propriul teren.

Update: Rezultat final, Inter – Roma 3-1. A marcat şi Lukaku (90). Sassuolo – Juventus 1-3 şi Torino – AC Milan 0-7. Clasamentul cu două etape rămase de jucat! Juventus, în afara locurilor de Champions League.

Update: Torino – Milan 0-7. Rebic (72 şi 79). Croatul a ajuns la trei reuşite în acest meci.

Update: Atletico Madrid – Real Sociedad 2-0. GOOL Angel Correa! Echipa lui Simeone își dublează avantajul.

Update: Torino – Milan 0-5. Hernandez (62) şi Rebic (67)

Update: Sassuolo – Juventus 1-2. Dybala (66) a adus din nou un avantaj liniştitor pentru torinezi.

Update: Sassuolo – Juventus 1-2. A marcat Raspadori (59). Torino – Milan 0-3. A marcat Diaz (50).

Update: Sassuolo – Juventus 0-2. Ronaldo a marcat golul 100 în tricoul lui Juventus, chiar înainte de pauză.

Update: Chelsea – Arsenal 0-1. Smith Rowe a marcat pentru oaspeţi în minutul 16.

Update: După 30 de minute, Inter – Roma 2-1. Au marcat Brozovic (11) şi Vecino (20). Radu a fost învins de Mkhitaryan (31). Torino – Milan 0-2. Au marcat Kessie (26) şi Hernandez (19). Sassuolo – Juventus 0-1. A marcat Rabiot (27), iar gazdele au ratat un penalty. A apărat veteranul Buffon, care tocmai şi-a anunţat plecarea de Juve.

Update: Livingston – Rangers 0-3! GOOOL Ianis Hagi! Românul și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor

Update: Livingston – Rangers 0-2! Ryan Kent a majorat avantajul echipei lui Ianis Hagi.

Update: Linvingston – Rangers 0-1! James Tavernier a deschis scorul pentru echipa lui Ianis Hagi, din penalty.

Update: Ionuț Radu a fost confimat titular în Inter – AS Roma.

Ionuț Radu, titular în Inter – AS Roma

După ce a evoluat în repriza secundă a jocului câştigat sâmbătă de Inter în faţa Sampdoriei, scor 5-1, Ionuţ Radu se pregăteşte să fie titular în premieră între buturile grupării „nerazzurra”, care are deja asigurat titlul de campioană în Serie A.

„După ce a debutat în repriza a doua a meciului cu Sampdoria, scor 5-1, Ionuț Radu va apăra din primul minut contra Romei. În sezoanele recente a fost împrumutat la Avellino, Genoa și Parma. Iată câteva dintre cele mai bune parade ale sale”, a scris Gazetta dello Sport, alături de o compilație cu cele mai tari parade ale lui Ionuț Radu.

Ianis Hagi, anunțat titular în Lvingston – Rangers

Ianis Hagi a cucerit deja titlul cu Rangers și mai luptă doar cu recordurile. Echipa lui Steven Gerrard vrea să termine fără înfrângere, având 30 de victorii și 6 remize.

Ianis Hagi este cel mai bun pasator din campionatul Scoției în acest sezon, reușind să-și treacă în cont și 7 goluri.

Este cel mai bun sezon din cariera lui Ianis Hagi, care a reușit să-și treacă în palmares primul titlu de campion. Pentru Rangers, a fost al 55-lea din istoria clubului.

Atletico Madrid – Real Sociedad, continuă lupta nebună din La Liga

După remiza Barcelonei cu Getafe, Atletico Madrid are șansa să se distanțeze la patru puncte în fața catalanilor, cu 2 etape rămase de disputat. În aceste condiții, doar Real Madrid ar mai putea să-i „fure” titlul echipei lui Diego Simeone.

Atletico Madrid a câștigat cu 2-0 în tur, pe Anoeta. Hermoso și Llorente marcau atunci pentru madrileni. Atletico vine după 0-0 pe terenul Barcelonei.

Meciurile zilei în Europa

O va învinge Simona Halep pe Paula Badosa, în primul tur de la Miami?

9:36 Cosmin Matei va fi pus sub acuzare după ce a fost depistat pozitiv! Nimeni nu a cerut proba B! Ce riscă fotbalistul 9:03 FotoSuferinţă fără margini pentru Aryna Sabalenka! Tenismena şi-a pierdut tatăl şi iubitul la aceaşi vârstă, în condiţii similare! 8:52 Pilotul de Formula 1 care investeşte într-un club de fotbal! Pierre Gasly şi-a ales echipa 8:23 Mesajul trimis din arest de liderul galeriei Rapidului, după meciul cu Farul. „Bocciu”, apel la adresa ultraşilor 8:15 Conducerea lui Dinamo i-a făcut praf pe jucători după ce au fost umiliţi de Hermannstadt: „Nu arătăm nici ca o echipă de Liga 2” 7:41 Darren Cahill, alături de Simona Halep, la Miami! Ajutor la antrenamente pentru româncă înainte de revenirea în circuit 3:32 Dramă pentru Aryna Sabalenka! Iubitul ei a murit la doar 42 de ani. Cei doi se aflau la Miami 2:19 Ora de start a meciului Simona Halep – Paula Badosa, din turul 1 de la Miami. Simo revine marţi pe teren după suspendare 18
mart.
23:27
Vlad Chiricheş primeşte un ajutor uriaş! Decizia luată de FCSB, pentru a-l readuce în formă pe fostul căpitan al României
18
mart.
23:27
„Propagandă comunistă!” Ionuţ Negoiţă s-a năpustit asupra lui Mircea Lucescu şi i-a propus un pariu. Ce îi cere să facă la Dinamo
Horoscopul zilei de 20 martie 2024. Berbecii sunt sfătuiți să aibă grijă de sufletul lor. Află ce se întâplă cu zodia ta

Horoscopul săptămânii 18 martie – 24 martie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Formula 1
Ianis Hagi și Elena pregătesc nunta anului în România
Diverse • 18 mart., 17:14
FOTO
Ianis Hagi și Elena pregătesc nunta anului în România! Detalii fabuloase despre evenimentul colosal, care va costa o avere
Edi Iordănescu, mesaj tranşant cu 3 luni înainte de EURO 2024
EURO 2024 • 18 mart., 13:13
Edi Iordănescu, mesaj tranşant cu 3 luni înainte de EURO 2024: „Sunt extrem de îngrijorat. Aveam alte aşteptări”
Atletico - Barcelona
Fotbal extern • 17 mart., 23:58
Atletico Madrid – Barcelona 0-3! Manchester United s-a calificat în semifinalele FA Cup după 4-3 cu Liverpool
Echipa naţională • 17 mart., 18:11