“Din cauza posibilităţii ca anumite ţări să nu fie în măsură să îşi vaccineze toţi cetăţenii, negociem cu o firmă pentru a ne furniza un milion de doze”, a declarat premierul Khaled ben Khalifa al-Thani, fără să precizeze numele laboratorului şi modul în care se va desfăşura campania de vaccinare a suporterilor, potrivit news.ro.
Premierul Qatarului a menţionat însă că suporterii care nu vor avea completată schema de vaccinare nu vor avea acces pe stadioanele CM. Qatarul a redus progresiv restricţiile sanitare în vigoare, în contextul unei campanii masive de vaccinare.
Potrivit autorităţilor, peste 70 la sută din totalul de 2,75 milioane de locuitori au primit până acum cel puţin o doză de vaccin. De la startul pandemiei, în Qatar s-au înregistrat 220.000 de cazuri de infectare. Dintre cei infectaţi, 583 au murit.
„Mister încearcă să facă ceva!” Mirel Rădoi, apărat de Răzvan Marin. „Ne putem califica la Mondial”
Răzvan Marin a declarat că încă mai speră ca România să se califice la CM 2022, după ce a ratat participarea la Euro 2020, unde este una dintre gazde.
„Tot apar tineri foarte buni. Sper să construim ceva, să avem o strategie bună. (…) Eu zic că Mister încearcă să facă ceva şi să schimbe o mentalitate, să jucăm cu totul altceva. E normal, pe de o parte, să nu apară rezultate”, a spus Răzvan Marin la Digi Sport.
România a pierdut două dintre primele trei meciuri jucate în preliminariile CM 2022 şi ocupă doar locul 4 în grupă. Răzvan Marin speră însă la o calificare la turneul final din Qatar.
„Ne putem califica. Deocamndată nu e nimic pierdut. E diferenţă mică de puncte. Sperăm din septembrie să vină şi victoriile”, a declarat Marin.
- Au început pregătirile pentru Campionatul Mondial din 2022
- Qatar-ul negociază pentru un milion de doze de vaccin împotriva COVID-19
- Cursa Marelui Premiu de la Miami e duminică, 3 mai, de la ora 22:50, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/B sunt LIVE în AntenaPLAY
- „Scandalul pașapoartelor” a aruncat în aer fotbalul din Olanda. Decizia luată astăzi de judecători
- Louis Munteanu, dezlănțuit în MLS! A luat camera și a transmis un mesaj fanilor, după dubla cu New York FC
- Neymar și-a ieșit din minți la antrenament! L-a luat la palme pe fiul lui Robinho! Ce a „îndrăznit” să facă acesta
- Louis Munteanu, prima “dublă” în Statele Unite! Atacantul român, în formă maximă în MLS
- Miraculos! O nou-promovată din Europa a cucerit titlul și primul trofeu din istoria de 128 de ani a clubului



































