Închide meniul

Bale e OUT de la Madrid, dar nimeni nu-i poate plăti salariul. Ce se întâmplă cu galezul

Gal Dorin Publicat: 23 august 2020, 14:48

Comentarii
Bale e OUT de la Madrid, dar nimeni nu-i poate plăti salariul. Ce se întâmplă cu galezul

Gareth Bale, în timpul unui meci pentru Real Madrid

Încă de la venirea lui Zizou, Bale s-a aflat pe lista neagră a acestuia iar unele surse au precizat că relaţia dintre cei doi ar fi ireparabilă. Mai mult galezul a făcut furori la sfârşitul anului trecut atunci când a ridicat celebrul semn "Ţara Galilor. Golf. Madrid. În ordinea asta". 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Bale, salariu uriaş fără meciuri în picioare

Rămâne şi problema evoluţiilor galezului. Până în prezent, jucătorul de 31 de ani a jucat mai puţin de jumătate din minutele posibile de când a ajuns la Real Madrid în vara lui 2013 pentru 101 milioane de euro.

Real continuă să îi plătească salariul lui Bale, chiar dacă el nu mai face parte din planurile lui Zidane şi nu mai este chemat la echipă. 

Pe de altă parte, încep să fie din ce în ce mai dese zvonurile privind o potenţială revenire a galezului la Tottenham, unde este dorit de Jose Mourinho. 

Rămâne însă problema salariului, care în aceşti ultimi doi ani de contract sare de 15 milioane de euro, sumă pe care englezii nu o pot acoperi, precizează As.

Reclamă
Reclamă

Gareth Bale nu joacă la Real Madrid   

Madrilenii intră în cantonament pentru pregătirea noului sezon săptămâna viitoare iar Bale va fi probabil încă sub contract cu cei de pe Bernabeu.

Lucrurile s-au înrăutăţit după meciul cu City din UEFA Champions League unde Bale a cerut să nu facă deplasarea cu echipa, ştiind că nu va fi ales de Zidane pentru a juca.

Rămâne de văzut dacă lucrurile se vor schimba după ce atacantul evoluează pentru echipa sa naţională, pe trei septembrie, împotriva Bulgariei. De pe 16 februarie şi până acum, Gareth Bale a jucat doar 100 de minute în prima ligă spaniolă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:20
FC Botoşani nu mai bate de şase meciuri. Valeriu Iftime: “Lucrurile sunt grave!”
22:42
Sorana Cîrstea, victorie la pas în primul tur la Transylvania Open! Rezultatele zilei de la Cluj-Napoca
22:22
Bucuros de remiza Botoşaniului, Gigi Becali a făcut calcule de play-off: “Termin pe cinci”
22:12
Gigi Becali nu a stat pe gânduri! Decizia luată în privința lui Issouf Macalou de la U Cluj
22:10
De ce Joao Paulo nu poate juca pentru FCSB. Gigi Becali: “Trebuie să intervin ca parlamentar”
21:56
Ce lovitură! Fotbalistul care a făcut senzație la CFR Cluj a semnat cu un club de tradiție din Bundesliga
1 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 2 FCSB transferă un atacant brazilian. Vine să se bată cu Bîrligea pentru postul de titular! 3 Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro! 4 Ilie Bolojan, decizie în cazul impozitului de 36.000 de euro pe care fundaţia lui Mihai Neşu trebuie să-l plătească 5 Giovanni Becali anunţă plecarea lui Târnovanu de la FCSB. “Nu va mai lua banii pe care ar fi putut să îi ia” 6 Gigi Becali și-a ieșit din minți după FCSB – Csikszereda 1-0: „Facem cerere, să-l scoată”
Citește și