Balonul de Aur 2021 | “A mințit, mi-a folosit numele pentru promovare!” Cristiano Ronaldo şi-a ieşit din minţi şi l-a făcut praf pe redactorul şef de la France Football: “Nu este acceptabil!”

Dragoș Vasile Publicat: 29 noiembrie 2021, 21:27

Comentarii
Balonul de Aur 2021 | A mințit, mi-a folosit numele pentru promovare! Cristiano Ronaldo şi-a ieşit din minţi şi l-a făcut praf pe redactorul şef de la France Football: Nu este acceptabil!

Profimedia

Cristiano Ronaldo a răbufnit înaintea decernării Balonului de Aur 2021

CR7 a ieşit la atac cu puţin timp înainte de decernarea mult râvnitului trofeu. Superstarul lusitan a postat un comunicat dur pe reţelele de socializare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Rezultatul de astăzi explică declarațiile lui Pascal Ferre de săptămâna trecută, când a spus că i-am dezvăluit că unica mea ambiție este să îmi închei cariera cu mai multe Baloane de Aur decât Lionel Messi. Pascal Ferre a mințit, mi-a folosit numele să se promoveze pe el și publicația pentru care lucrează. Nu este acceptabil ca persoana care se ocupă cu decernarea unui trofeu atât de prestigios să mintă într-o astfel de manieră, lipsită de respect față de cineva care a respectat întotdeauna France Football și Balonul de Aur.

Câștig întotdeauna pentru mine și pentru cluburile pe care le reprezint, câștig pentru mine și pentru cei ce îmi vor binele. Nu câștig împotriva cuiva. Cea mai mare ambiție a carierei este că câștig trofee naționale și internaționale cu cluburile pe care le reprezint și echipa națională. Cea mai mare ambiție e să fiu un exemplu bun pentru toți cei care sunt sau își doresc să fie fotbaliști profesioniști.

A mințit din nou astăzi justificând absența mea de la gală cu o presupusă carantină, care nu există. Cea mai mare ambiție a carierei mele e să îmi am numele scris cu litere de aur în istoria fotbalului. Închei prin a spune că atenția mea este pe următorul meci al lui United și tot ce, împreună cu colegii mei și suporterii, putem cuceri în acest sezon. Restul? Restul e doar rest…”, a răbufnit Cristiano Ronaldo pe reţelele de socializare.

https://www.instagram.com/p/CW3mpkfgtn8/

Reclamă
Reclamă

Care este motivul pentru care şi-a ieşit din minţi Cristiano Ronaldo

Duelul dintre Cristiano Ronaldo și Lionel Messi a fost, de departe, cel mai interesant și mediatizat. Între 2009 și 2018, cât timp portughezul a îmbrăcat tricoul Realului, a fost show total. Se pare că rivalitatea s-a păstrat la maximum și după ce Cristiano a plecat de pe Santiago Bernabeu.

Editorul șef de la France Football, Pascal Ferre, a dezvăluit care este marele vis pe care îl are Ronaldo. Starul ajuns la Manchester United i s-ar fi destăinuit.

„Ronaldo mai are o singură ambiție, să se retragă cu mai multe Baloane de aur decât Messi. Știu asta pentru că el mi-a spus„, a declarat Ferre pentru New York Times.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:44

VIDEOBrahim Diaz a aflat pe terenul lui City că a câştigat Cupa Africii pe Naţiuni. Cum a putut reacţiona

0:13

Chelsea, contraperformanță istorică în umilința cu PSG. Doar două echipe din Anglia au mai trăit asta în UCL/CCE

23:55 17 mart.

Man. City – Real Madrid 1-2. “Galacticii” merg mai departe în Champions League. Se știe primul sfert din competiție

23:50 17 mart.

BREAKING NEWSDecizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!

23:36 17 mart.

Portughezii au numit “absolut incredibilă” remontada lui Sporting, dar au indicat o problemă majoră!

23:25 17 mart.

Thibaut Courtois, schimbat la pauză în Manchester City – Real Madrid. Situația medicală a portarului belgian

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 3 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului 4 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 “Două oferte în șase sau șapte ore!” Gigi Becali l-a pus pe liber, dar două cluburi l-au căutat imediat
Citește și