Barcelona a încercat să "dribleze" regulamentele. Conducătorii din La Liga au aflat și au avut o reacție vehementă

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 mai 2020, 15:24

Comentarii
Barcelona a încercat să "dribleze" regulamentele. Conducătorii din La Liga au aflat și au avut o reacție vehementă

Barcelona nu a primit acceptul de a disputa meciuri amicale

Campionii Spaniei se pregăteau să dispute o serie de meciuri amicale cu echipa a doua a clubului. Vestea a ajuns la urechile oficialilor Federației, care s-au opus.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Barcelona nu poate disputa partide de verificare

Catalanii au încercat să fenteze regulile impuse de autorități pe durata pandemiei de Covid-19. Quique Setien s-a temut că starurile din lot s-ar putea accidenta și a fixat mai multe meciuri amicale cu juniorii. Totuși, nu toți tinerii jucători aveau făcute testele pentru coronavirus.

Conform jurnaliștilor de la AS, Barcelona a primit vești proaste din partea conducătorilor La Liga. Numai jucătorii testați negativ pot să se antreneze împreună, în această perioadă. Este vorba de 24 de fotbaliști: 18 din La Liga și 6 de la juniori.

Liderul din campionatul Spaniei are deja probleme la antrenamente. Samuel Umtiti s-a accidentat la scurt timp după ce a revenit la baza Barcelonei. Francezul de 26 de ani s-a "rupt" la a doua ședință de pregătire individuală. Fundașul a suferit o accidentare la talpa piciorului drept și riscă să rateze startul campionatului.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:16

Campioana olimpică Keely Hodgkinson s-a antrenat cu pantofi împrumutaţi. Ce s-a întâmplat

13:10

Ramona Elena Verman, locul 6 la săritura în lungime, la Campionatul Mondial de sală

13:08

Idolul lui Arda Guler este cel mai mare rival al lui Gică Hagi din Turcia

12:47

Alexandru Chipciu a numit marele avantaj al României în faţa Turciei: “S-a văzut în meciul cu Austria”

12:38

EXCLUSIVCondiţia esenţială pe care o pune Edi Iordănescu pentru o revenire la naţională: “Să nu mă acuzaţi!”

12:23

Gică Hagi le-a dezvăluit turcilor ce discută cu fiul Ianis, înaintea barajului României: “În fiecare zi amintim de asta”

1 Gigi Becali a pierdut omul lui de încredere la FCSB. Ce e nevoit să facă din nou patronul 2 Mirel Rădoi a încalcat regulilele la meciul cu UTA. De ce FCSB va scăpa fără sancțiuni 3 NEWS ALERTConvocare de urgenţă la echipa naţională! Jucătorul chemat de Mircea Lucescu pentru Turcia – România 4 L-a dat afară! Dan Șucu, decizie radicală la Rapid 5 Reacţia lui Mirel Rădoi după ce Gigi Becali l-a criticat pe Daniel Bîrligea! Ce a spus antrenorul despre atacant 6 Jucătorul care e out de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi spune totul
Citește și