Barcelona – Dinamo Kiev | Ronald Koeman i-a înfuriat pe fani înaintea duelului cu Mircea Lucescu. “Nu ni se poate cere să câștigăm Champions League”. Declarații controversate!

Iulian Focșăneanu Publicat: 19 octombrie 2021, 16:39

Comentarii
Barcelona – Dinamo Kiev | Ronald Koeman i-a înfuriat pe fani înaintea duelului cu Mircea Lucescu. Nu ni se poate cere să câștigăm Champions League. Declarații controversate!

Profimediaimages

Koeman se teme de disputa cu ucrainenii lui Mircea Lucescu. A transmis un mesaj puternic conducerii și a avertizat că nu i se poate cere să câștige trofeul Ligii Campionilor, ținând cont de lotul pe care îl are la dispoziție!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ronaldo Koeman, declarații surprinzătoare înainte de Barcelona – Dinamo Kiev

Campioană de cinci ori în UEFA Champions League, ultima dată în 2015, Barcelona trece printr-un moment teribil. Este pe ultimul loc în grupă, fără punct după primele două meciuri.

Nu știu ce se va întâmpla, depinde de circumstanțe. Nu este normal să ni se ceară să ajungem în sferturi, smifinale sau finală. Trebuie să câștigăm meciurile, iar noi ne gândim numai la cel de mâine. Marile echipe s-au întărit puternic, în timp ce Barcelona a scăzut. Este o schimbare. Sunt echipe care au un lot extrem de echilibrat, cu 23 de internaționali și o situație economică mai bună. Toate aceste lucruri influențează!

Da, noi putem concura, fără doar și poate. Dar nu ne puteți cere să câștigăm Champions League, văzând celelalte echipe care sunt în competiție!“, a declarat Ronald Koeman la conferința de presă, citat de Marca.

Koeman știe că, în cazul unui eșec pe Camp Nou cu echipa lui Mircea Lucescu, șansele la calificare scad dramatic. Dinamo Kiev are un punct înaintea partidei.

Reclamă
Reclamă

Trebuie să câștigăm pentru a avea o șansă să ne calificăm din faza grupelor. Știm ce avem de făcut. Dinamo Kiev este o echipă mai bună decât anul trecut, știm la ce să ne așteptăm. Ne riscăm viitorul în Champions League“, a subliniat tehnicianul Barcelonei.

Barcelona și Dinamo Kiev au fost adversare și anul trecut. În tur, catalanii au câștigat cu 2-1, iar la Kiev s-au impus cu 4-0!

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:04

PAOK, remiză fără goluri în duelul cu Panathinaikos. Răzvan Lucescu, gata de revenirea în București

20:51

LIVE TEXTRapid – U Cluj 1-0. Cătălin Vulturar a deschis scorul! La acest scor, giuleştenii sunt pe primul loc

20:32

Ministrul Sănătăţii, anunţ de ultimă oră despre Mircea Lucescu: “E în stare critică! S-a degradat în ultimele 24-48 de ore”

20:30

UPDATEMircea Lucescu e în stare critică! “Il Luce” se află în comă indusă. Răzvan Lucescu vine în România

20:23

Fanii lui PAOK Salonic, gest superb pentru Răzvan Lucescu! Ce s-a întâmplat înainte remizei cu Panathinaikos

20:23

“În momentul ăsta, nu” Ianis Zicu, mesaj tranşant după ce Farul a fost învinsă surprinzător de Unirea Slobozia!

1 Mircea Lucescu l-a sunat pe fiul Răzvan şi a avut o cerinţă specială, după infarctul suferit 2 Spitalul Universitar, anunţ de ultim moment despre starea lui Mircea Lucescu. Ce se întâmplă cu fostul selecţioner 3 PSV – Utrecht 4-3. Nebunie de meci la Eindhoven. Dennis Man, cu o mână pe titlul din Olanda 4 Răzvan Lucescu vine de urgență în România! Antrenorul ajunge după un derby în Grecia 5 Gigi Becali a văzut ce schimbare a făcut Mirel Rădoi și l-a sunat pe Mihai Stoica: “De ce a ieșit?” 6 Au apărut înregistrările din camera VAR! Cum s-a judecat cea mai controversată fază din Atletico – Barcelona
Citește și