Închide meniul

Barcelona i-a găsit înlocuitor lui Suarez. Ciro Immobile a scris istorie în Italia şi este aproape de Camp Nou

Gal Dorin Publicat: 29 august 2020, 14:01

Comentarii
Barcelona i-a găsit înlocuitor lui Suarez. Ciro Immobile a scris istorie în Italia şi este aproape de Camp Nou

Ciro Immobile

Astfel, oficialii grupării blaugrana ar fi fost ochii pe Ciro Immobile, actual deţinător al trofeului "Gheata de Aur", care se acordă pentru cel mai bun marcator al Europei. Italianul a înscris 36 de goluri în Serie A în ultimul sezon şi a egalat recordul lui Higuain. Este primul jucător din campionatul italian care câştigă Gheata de Aur încă de când legendarul Francesco Totti a făcut-o în 2007.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ciro Immobile, o variantă bună pentru Barcelona

Fotbalistul în vârstă de 30 de ani ar fi exact ceea ce trebuie pentru noua Barca, mai ales după ce catalanii ar urma să se despartă de Messi şi Suarez.

După ce antrenorul Ronald Koeman l-a anunţat pe Suarez că nu figurează în planurile echipei pentru sezonul viitor, Barcelona ar avea nevoie de talentele lui Immobile pentru a acoperi golul din atac. 

În plus, italianul este şi mai ieftin decât Lautaro Martinez, cealaltă ţintă a catalanilor. Doar 50 de milioane de euro ar trebui plătite pentru cel mai bun marcator al ultimului sezon european.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:14 18 nov.
Basarab Panduru şi Mihai Stoica au ales cel mai bun adversar pentru România la baraj: “Toată lumea vrea cu ei”
23:36
Germania și Olanda s-au calificat la Campionatul Mondial! Victorii clare pentru cele două favorite. Rezultatele serii
23:09
România – San Marino LIVE VIDEO (marţi, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Ultimul meci al tricolorilor în preliminarii
23:02
Anunţul important făcut de Neluţu Varga în timp ce echipa lui, CFR Cluj, riscă depunctarea!
22:47
Impresarul lui Denis Drăguș a dat replica, după oferta lui Gigi Becali. Mesaj pentru Marius Șumudică
22:42
UPDATEGermania, repriză incredibilă în meciul pentru World Cup 2026! “Set” pentru nemţi, care sunt la Mondial!
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 3 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 4 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut” 5 Gigi Becali a făcut oferte pentru cinci transferuri. Meme: “Suntem deja în discuții” 6 Primul transfer realizat după Bosnia-România. Plătesc 6 milioane de euro pentru el
Citește și