Eric Abidal și Ramon Planes s-au întâlnit cu Gunther Werner, tatăl și agentul lui Timo, în luna martie și s-au interesat de serviiciile tânărului atacant german. Acesta are o clauză de 60 de milioane de euro, care este activă până pe 15 iunie.
Catalanii pot plăti suma, dar mai studiază și alte oferte de pe piață. Asta pentru că există și o concurență pentru Werner, dorit și de Liverpool.
Jurgen Klopp îl vrea pe Werner la Liverpool
Jurgen Klopp îl vrea cu orice preț pe Timo Werner la Liverpool din sezonul viitor. Christian Falk, reputatul jurnalist de la Sport Bild, a anunțat că tehnicianul ”cormoranilor” se va întâlni personal cu Werner pentru a-l convinge să vină pe Anfield. Acest lucru se va întâmpla însă după încheierea pandemiei de coronavirus.
Werner este cotat la 64 de milioane de euro de site-ul Transfermarkt. El mai are contract cu Leipzig până pe 30 iunie 2023.
- Barcelona vrea un atacant din Bundesliga
- Catalanii trebuie să achite 60 de milioane de euro
- Barcelona și Liverpool se interesează de serviciile atacantului
- WTT Champions Yokohoama 2026 se vede în AntenaPLAY (4-9 august)
- AC Milan - Inter, e pe 5 august, de la ora 14:05, în AntenaPLAY
- Clubul de liga a cincea a refuzat un milion de euro pentru vedeta echipei! A considerat suma prea mică
- Cristi Chivu a anunţat principalul obiectiv în meciul Inter – AC Milan (miercuri, 14:05, AntenaPLAY): „Trebuie să am grijă”
- Marc-Andre Ter Stegen a fost împrumutat! Anunţul făcut de Barcelona
- Disperare: Gianni Infantino l-a sunat pe Donald Trump pentru a-şi salva postul la FIFA! Deznodământ neaşteptat
- Rădoi a dezvăluit cea mai mare problemă după plecarea de la FCSB: „Acest lucru este greșit!” Ce a descoperit la Gaziantep

































