Barcelona le-a făcut o surpriză jucătorilor şi fanilor şi, pe uşa fiecărui vestiar, apar imagini personalizare cu fiecare fotbalist al catalanilor.
Pe lângă asta, pe aceleaşi uşi se află liste cu jucătorii care au făcut parte din echipa Barcelonei de-a lungul anilor. Printre ei, se află şi Gică Popescu și Gică Hagi.
¡Así lucen las nuevas taquillas del vestuario!
¡Con ganas de que empiece #ElClásico!
¡VAAAAAAAMOS! #ForçaBarça pic.twitter.com/hPcRXopIBt
— FC Barcelona (@FCBarcelona_es) October 24, 2020
Barcelona – Real Madrid, El Clasico 2020 | Tensiuni la Barcelona
Gerard Pique nu s-a putut abţine şi a atacat din nou conducerea catalanilor, chiar înainte de El Clasico. Criticile se îndreaptă spre Bartomeu, despre care a afirmat iniţial că a plătit o campanie de defăimare a fotbaliştilor.
Apoi, a punctat greşelile acestuia: "Nu mi s-a părut logic să dai afară antrenorul în mijlocul sezonului, când eram lideri și am câștigat precedentele două campionate", a spus Pique.
- Catalanii au pregătit o surpriză pentru jucători, înainte de El Clasico
- Barcelona -Real Madrid e LIVE TEXT pe AS.ro, de la ora 17:00
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Finala Cupei Stanley e live în AntenaPLAY, în perioada 5-21 iunie
- Bruno Fernandes a refuzat milioanele arabilor! Starul de la Manchester United i-a spus NU lui Al-Hilal
- Neymar a luat roşu după ce a băgat mingea în poartă cu mâna! Starul brazilian a protestat vehement
- Lionel Messi a dat două goluri şi două assist-uri cu fosta echipă a lui Măţan! Borna impresionantă atinsă
- Alex Maxim a marcat şi a fost cel mai bun om de pe teren în meciul cu Adana! Deian Sorescu a dat un assist
- Mircea Lucescu, uimit de ultima mutare din fotbal! Fostul său elev tocmai a preluat o campioană