Catalanii au fost de nerecunoscut în partida tur cu PSG, când Mbappe a făcut-o K.O. pe Barcelona la ea acasă. Totuşi, antrenorul grupării blaugrana, Ronald Koeman, are încredere că Messi poate face un meci de vis în Liga Campionilor pentru ca francezii să aibă aceeaşi soartă ca în urmă cu 4 ani.
"Am echipa de start în cap, dar trebuie să închei dicuţiile cu jucătorii, iar mâine o să le spun primul 11. Cu cei 22 de fotbalişti pe care îi am în lot putem juca toate sistemele posibile. Meciul retur e mereu mai uşor când joci pe teren propriu.
Ronald Koeman: "Messi e capabil să facă unul dintre cele mai bune meciuri"
Dacă ne gândim la o revenire, avem nevoie de toţi jucătorii să fie l cel mai bun ivel posibil. Messi e capabil să facă unul dintre cele mai bune meciuri, orice e posibil. Totul depinde de cum începem meciul şi cum îi punem în dificultate." a declarat Ronald Koeman, potrivit Mundo Deportivo.
Joan Laporta, anunţ despre viitorul lui Lionel Messi
Joan Laporta este din nou preşedintele Barcelonei. El a fost votat de 30.184 dintre membrii clubului şi a adunat un total de 54,28% din opţiunile alegătorilor. Imediat după ce a fost desemnat oficial învingător, noul conducător a vorbit despre păstrarea lui Lionel Messi, care îşi termină contractul la vară.
"Văzându-l pe Messi, cel mai bun jucător al lumii, votând alături de fiul său m-a emoționat și mi-a demonstrat că iubește Barca. Johan (n.r – Cruyff) i-ar fi spus să rămână, cu siguranță. Când pleci de aici, trebuie să pleci pe ușa din față. Propunerea mea va exista, dar va depinde de el.
Nu banii vor fi cei mai importanți. După ce voi vorbi și cu restul angajaților, îl voi suna pe Messi. Dacă îl voi convinge? Depinde de el. Eu voi face tot ce pot în condițiile economice actuale", a transmis Joan Laporta, potrivit El Mundo Deportivo.
- Barcelona vrea o nouă "remontada" cu PSG
- Ronald Koeman are încredere deplină în Messi&co
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Luciano Spalletti, replică dură la Cristi Chivu: “Nu-mi place deloc”
- Francesco Totti s-a înţeles cu AS Roma: “A fost mereu casa mea”
- Louis Munteanu, luat la ţintă în America: “Lent și incapabil”
- Cea mai dură luptă pentru promovare: trei „giganți adormiți” se bat, dar lider e echipa din orașul cu 10% români
- Fostul jucător de la Dinamo, transfer la Barcelona sau Real Madrid!

































