Rizespor a pierdut meciul cu Galatasaray, 2-3, după ce, în al doilea minut al prelungirilor, echipa care îl doreşte pe Şumudică era în avantaj. Kartal a luat-o razna după meci şi i-a ameninţat pe arbitri.
"Să îmi aduceţi un pistol în tribună. Dacă aveam un pistol, l-aş fi împuşcat pe acest arbitru. Sincer vă spun. Nu le e ruşine? Cum se mai uită în ochii copiilor lor?", tuna atunci Kartal.
Marius Şumudică, aproape de Rizespor
Șumudică este dorit insistent de Rizespor, iar turcii de la Fotomac anunță că tehnicianul român a ajuns deja la un acord verbal cu echipa de pe locul 16 și urmează să semneze în zilele următoare.
Din câte se pare, Șumudică va semna un contract pe un an și jumătate. Din informațiile AS.ro, tehnicianul pare tentat să accepte oferta celor de la Rizespor, care este una extrem de tentată.
Dacă va semna astăzi sau mâine, Șumudică ar putea debuta pe banca celor de la Rizespor chiar împotriva fostei sale echipe, Gaziantep.
- Marius Şumudică e aproape de Rizespor
- Şumudică s-a despărţit recent de Gaziantep
- Marele Premiu al Azerbaidjanului e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Samuel Umtiti s-a retras din fotbal: “Am dat totul cu pasiune şi nu regret nimic”
- Debut cu stângul pentru Florinel Coman în Liga Campionilor! Românul, scos de pe teren într-un meci cu 7 goluri
- Ce îl aşteaptă pe Ianis Hagi la Alanyaspor! Dezvăluirile făcute de Bogdan Stancu
- Nebunia lui Cristiano Ronaldo! N-a mai avut chef de nimic după ce nu a marcat în meciul la care primit Gheata de Aur
- Carlo Ancelotti a numit singura echipă de club pe care ar mai antrena-o