Bayern rămâne fără antrenor! Hansi Flick va pleca la finalul sezonului: "Era important ca jucătorii să afle de la mine!" Ce ofertă de nerefuzat are tehnicianul

Dragoș Vasile Publicat: 17 aprilie 2021, 16:50

Comentarii
Bayern rămâne fără antrenor! Hansi Flick va pleca la finalul sezonului: "Era important ca jucătorii să afle de la mine!" Ce ofertă de nerefuzat are tehnicianul

Hansi Flick va pleca de la Bayern la finalul sezonului

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Hans-Dieter Flick, omul-trofeu de la Bayern, va pleca la finalul sezonului. Anunţul a fost făcut de tehnician, după succesul de la Wolsburg, scor 3-2. Acesta le-a transmis vestea elevilor săi în vestiar. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"O să îmi închei contractul la finalul sezonului. Am avut parte de doi ani fantastici. Sunt încântat şi mulţumesc clubului pentru şansa de a antrena o asemenea echipă. Era important ca jucătorii să afle de la mine", a declarat antrenorul la finalul meciului cu Woslburg, citat de dw.com.

Hansi Flick, succesorul lui Joachim Low

Anunţul făcut de Hansi Flick face ca informaţia potrivit căreia acesta ar urma să fie succesorul lui Joachim Low la cârma naţionalei Germaniei să prindă contur. Întrebat despre viitorul său, tehnicianul nu confirmat, însă nici nu a infirmat că îi va pregăti "Die Mannschaft".

"Viitorul meu nu este clar. Echipa naţională este o variantă pe care fiecare antrenor trebuie să o ia în calcul. Trebuie să mă gândesc, ultimele săptămâni nu au fost uşoare", a mai spus antrenorul.

Ajuns pe banca lui Bayern în luna noiembrie a anului trecut, tehnicianul a cucerit toate trofeele posibile: Liga Campionilor, Supercupa Europei, CM al cluburilor, Bundesliga, Cupa Germaniei şi Supercupa Germaniei.

Reclamă
Reclamă

Bayern, eliminată de PSG din Liga Campionilor

Ultimul meci al lui Hansi Flick pe banca lui Bayern în Liga Campionilor a fost împotriva lui PSG. Bavarezii i-au învins pe francezi, 1-0, în manşa retur a sferturilor de finală din UEFA Champions League, însă campionii Franţei s-au calificat graţie regulii golurilor marcate în deplasare, scor 3-3 la general.

Reclamă

PSG şi-a luat revanşa pentru înfrângerea din finala ultimei ediţii a Champions League. În luna august a anului trecut, Bayern s-a impus cu 1-0 în meciul jucat cu trofeul pe masă. Kingsley Coman marca, în minutul 59, singurul gol al confruntării de cinci stele. Şi atunci, Daniele Orsato a fost la centru.

Bavarezii deveneau, la Lisabona, pentru a 6-a oară campioni ai Europei. Succesul la limită înregistrat acum nu i-a mai ajutat. Eşecul cu 2-3, din tur, i-a scos din cursa pentru apărarea trofeului.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:53

LIVE VIDEOSpania – Capul Verde 0-0, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. “Furia Roja”, debut la Mondial

18:50

Ioan Ovidiu Sabău, prezentat oficial la Farul! Gică Popescu: “L-am dorit de mult timp”

18:41

Arabia Saudită – Uruguay LIVE VIDEO (01:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Sud-americanii vor să înceapă cu dreptul la WC26

18:38

OFICIAL | Maurizio Sarri a plecat de la Lazio şi a semnat tot în Serie A

18:27

Iran – Noua Zeelandă LIVE VIDEO (04:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Meci echilibrat la Cupa Mondială

18:05

Valentin Țicu rămâne în Liga 1 după despărțirea de Dinamo. Cu cine a semnat fundașul

1 O recunoşti? Prezenţă scandaloasă la inaugurarea bisericii de 10 milioane de euro a lui Gigi Becali 2 Revenire la FCSB. Se întoarce după trei luni! Gigi Becali a bătut palma cu el 3 VideoN-a durat mult! Noua regulă din fotbal a fost „ocolită”: tactica genială cu care a păcălit arbitrul 4 Universitatea Cluj a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 6 Olaru nu pleacă singur. Fotbalistul care își pregătește transferul. Gigi Becali și-a dat acceptul
Citește și