Beșiktaș – Galatasaray 2-1 | Alex Cicâldău, cu capul în pământ: “Am marcat, dar nu sunt fericit!” Fatih Terim, deranjat de gestul făcut de mijlocaș: “Alex trebuia să se impună!”

Dragoș Vasile Publicat: 25 octombrie 2021, 23:58

Comentarii
Beșiktaș – Galatasaray 2-1 | Alex Cicâldău, cu capul în pământ: Am marcat, dar nu sunt fericit! Fatih Terim, deranjat de gestul făcut de mijlocaș: Alex trebuia să se impună!

Profimedia

Alex Cicâldău, cu capul în pământ după Beșiktaș – Galatasaray 2-1

Mijlocașul și-a cerut scuze fanilor după înfrângerea din derby. Cicâldău le promite acestora că vor face tot posibilul să obțină cât mai multe victorii în următoarele meciuri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Vă mulțumesc pentru felicitările de la gol. Chiar dacă am marcat, nu sunt fericit. Am pierdut trei puncte. Rezultatul trebuia să fie un egal, dar nu am putut. Ne pare rău.

Nu este ușor să vă spun un motiv. Suntem Galatasaray. Noi trebuie să pasăm și avem posesia. Nu contează dacă jucăm în Europa sau în Turcia. Încercăm să avem aceeași mentalitate la fiecare meci”, a spus Alexandru Cicâldău, citat de galatasaray.org.

Alex Cicâldău a fost desemnat să execute loviturile de la 11 metri. Totuși, în derby, la scorul de 2-1, Mostafa Mohamed a ratat penalty-ul. Fatih Terim a răbufnit după ce elevii săi nu au respectat indicațiile.

“Am spus că mă așteptam la presiune. Am avut probleme. A doua repriză a fost interesantă. Am avut un șoc. Am făcut schimbări când era 1-1, dar apoi era 2-1. Alex (n.r. Cicâldău) transformă loviturile de la 11 metri.

Reclamă
Reclamă

Mostafa trebuia să îl lase pe el. Anul trecut am pierdut titlul după ce am ratat penalty. Am selectat cine bate. Alex trebuia să se impună și să îi spună că el va executa. Nu spun că a greșit, dar asta e situația”, a transmis Fatih Termin, porivit sursei citate.

Alex Cicâldău, reușită de senzație în derby-ul Beșiktaș – Galatasaray

Alexandru Cicâldău este omul momentului în Turcia. Mijlocașul a fost titularizat de Fatih Terim în derby-ul Beșiktaș – Galatasaray și a dat lovitura după doar 35 de minute.

Internaționalul român a deschis scorul cu o execuție fabuloasă. Cicâldău a trimis o „torpilă” din afara careului la care portarul Ersin Destanoglu nu a avut nicio șansă.

Reclamă

„Mi-a venit în minte Gică Hagi când am văzut CICĂ… CIGA” sau „Colegul meu este în șoc! CICA CICA” sunt doar câteva dintre reacțiile fanilor pe Twitter.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:50

“E aşteptat să părăsească FCSB.” Are oferte din patru campionate, iar Gigi Becali l-ar da pe loc!

8:49

A fost titular contra Franței, apoi a ajuns la spital. Ce a pățit James Rodriguez

8:44

“De ce Bilașco și nu Săpunaru director sportiv?”. Cum a răspuns Victor Angelescu și ce a spus și fostul căpitan

8:28

O nouă plecare de la FCSB. Familia fotbalistului merge la Gigi Becali: “Trebuie să intervenim”

8:22

“M-au numit maimuță”. Kylian Mbappe a povestit momente deplorabile din București: “Am vrut să mă retrag”

8:18

Lovitură grea pentru Rădoi. Bîrligea nu a făcut deplasarea la Botoșani

1 EXCLUSIVÎncepe revoluţia: Primii titulari ai României, OUT de la naţională în era “Gică Hagi” 2 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 3 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi 4 S-a decis o altă plecare de la FCSB! Gigi Becali şi Mihai Stoica îi aduc înlocuitor 5 Mircea Lucescu şi-a încheiat mandatul de selecţioner al României. Anunţul oficial făcut de Răzvan Burleanu 6 Asta ar fi lovitura secolului. Guardiola, printre favoriții la banca naționalei Italiei
Citește și