Betis Sevilla evoluează în Europa League, contra celor de la Eintracht Frankfurt, în ceea ce înseamnă partida cu numărul… 45 în acest sezon. ”Anul trecut jucam una pe săptămână”, glumește Joaquin, aflat pe gazon la ”dubla” cu Steaua, de acum 16 ani! Pentru o echipă obișnuită cu ”nisipurile mișcătoare” din Primera Division, saltul este uriaș.
Peste trupa lui Pellegrini sunt, ca număr de meciuri jucate, doar Chelsea (cu 47), Liverpool (46) și Benfica (cu 45 atinse). Aceasta pentru că s-a calificat, deja, în finala Copei del Rey (23 aprilie, contra Valenciei), e în ”optimile” Europa League și se găsește pe poziția a 5-a în Primera Division.
- Joaquin continuă să joace, la 41 de ani
- Betis e calificată în finala Copei del Rey
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Revenit în echipa de start, Dennis Man a fost schimbat la pauză în Utrecht – PSV. Nota primită de român
- Cupa Africii pe Națiuni. Ce vedete luptă pentru trofeu și câți fotbaliști sunt din Liga 1. Toate detaliile despre competiție
- Fredy Guarin, dezvăluiri tulburătoare din lupta cu alcoolul şi singurătatea. “L-am atacat pe tata, am vrut să mă sinucid”
- Olăroiu a ratat Mondialul, dar e lăudat de un fost jucător al naţionalei Franţei: “E un miracol ce a reuşit”
- Trump a cerut ca trofeul „Premiul FIFA pentru pace” oferit de Infantino să fie la fel de înalt ca trofeul Cupei Mondiale






























