Închide meniul

Campionatul din Europa unde se vor relua meciurile în plină pandemie. Anunțul prim-ministrului

Antena Sport Publicat: 25 aprilie 2020, 14:55

Reclamă
Campionatul din Europa unde se vor relua meciurile în plină pandemie. Anunțul prim-ministrului

Campionatul din Europa unde se vor relua meciurile în plină pandemie. Anunțul prim-ministrului

Morawiecki s-a consultat cu Danuta Dmowska-Andrzejuk, ministrul sporturilor, într-o celulă de criză timp de patru săptămâni, iar în final s-a decis ca această competiție să se reia, însă fără spectatori în tribune.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Campionatul din Polonia se va relua pe 29 mai

Jucătorii echipelor vor reveni la antrenamente pe 4 mai, iar partidele din campionat se vor disputa începând cu 29 mai. Sezonul ar trebui să se încheie pe 20 iulie, data impusă de UEFA ligilor pentru a comunica echipele participante în cupele europene în stagiunea viitoare.

Pentru jucători și antrenori se vor face teste de coronavirus, iar din momentul în care vor reveni la antrenament li s-a impus să stea izolați timp de 14 zile. 

În Polonia sunt 11,000 de cazuri de Covid-19 și s-au înregistrat 499 de decese. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:48

„Eroul” Harry Maguire, mesaj special pentru fanii lui United, după nebunia cu Lyon: „Incredibil”

8:34

Decizia luată de Ruben Amorim, după Manchester United – Lyon 5-4, meciul în care „Diavolii” au intrat în istorie

8:10

„Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”

8:00

Viteză și incertitudine la Jeddah. Analiza lui Adrian Georgescu înaintea Marelui Premiu al Arabiei Saudite

1:12

Real Betis – Fiorentina şi Djurgarden – Chelsea sunt semifinalele Conference League!

1:07

S-au stabilit semifinalele Europa League! Meciuri tari: Tottenham – Bodo/Glimt și Bilbao – Manchester United

1 „Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League 2 UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele 3 Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”! 4 Daniel Pancu, verdict în lupta la titlu înainte de FCSB – CFR Cluj: „E cam terminată” 5 „Pur și simplu s-a aruncat” Dezvăluiri cutremurătoare despre moartea lui Aaron Boupendza: „Lua nişte plicuri” 6 „A fost ultimul meci cu Real în Liga Campionilor?” Răspunsul lui Carlo Ancelotti! Ce a spus de viitor
Citește și