Rolul agenților în fotbal a devenit din ce în ce mai important, aceștia ajungând să primească comisioane importante în urma unui transfer important. Ei fac un profit generos de pe urma acestor afaceri.
Mino Raiola primește mulți bani de pe urma transferurilor
Mino Raiola, unul dintre cei mai cunoscuți agenți din lume, a reușit să obțină un comision uriaș din vânzarea jucătorilor la Juventus. Raiola l-a adus la campioana Italiei pe olandezul Matthijs De Ligt în vara lui 2019.
Anul trecut, Juventus a plătit în total 44,3 milioane de euro către agenți, fiind urmată de Inter cu 31,8 milioane de euro, AS Roma (22,3 milioane de euro), AC Milan (19,6 milioane de euro) și Fiorentina (8,6 milioane de euro).
- Agenții primesc comisioane uriașe în Italia
- Juventus le-a plătit agenților cei mai mulți bani în 2019
- Topul din Serie A este completat de Inter și Roma
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Brahim Díaz a rupt tăcerea, după ce a ratat lamentabil penalty-ul care putea aduce Cupa Africii în Maroc
- Edi Iordănescu, asaltat de oferte! Fostul selecţioner al României, dorit şi în Europa
- Un club din Premier League forţează transferul definitiv al lui Radu Drăgușin
- “Veți vedea, multe vor ieși la iveală”. Posibil caz de otrăvire în tabăra Senegalului la finala Cupei Africii
- “Îmi cer scuze fotbalului”. Selecționerul Senegalului, după ce și-a scos echipa de pe teren în finala AFCON
































