Ce-a fost și ce-a ajuns! Stelistul monitorizat de Sevilla joacă în Liga a 3-a din Spania

Antena Sport Publicat: 13 iunie 2020, 9:24

Comentarii
Ce-a fost și ce-a ajuns! Stelistul monitorizat de Sevilla joacă în Liga a 3-a din Spania

Răzvan Ochiroșii este cel mai tânăr marcator al Stelei (n.r. actuala FCSB) din cupele europene

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

În august 2006, pe când avea 17 ani, 4 luni și 20 de zile, Ochiroșii marca în preliminariile Ligii Campionilor, într-un meci cu Gorica. Fotbalistul a fost monitorizat pentru o bună perioadă de timp de scouterii Sevillei, însă n-a prins niciodată transferul mult așteptat. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Ochiroșii a ajuns totuși în ligile inferioare din Spania, unde a trecut pe la echipe precum Fuenlabrada, Guijuelo, Alcorcon, Marbella sau Unionistas. Acum, are 30 de ani, iar cota sa de piață este de 200.000 de euro, potrivit transfermarkt. 

Ce-a fost și ce-a ajuns

Răzvan Ochiroșii evoluează în Liga a 3-a din Spania și tocmai și-a prelungit contractul cu Deportivo Guijuelo până în 2021. 

"Mijlocașul de bandă român, cu 103 meciuri în tricoul verde-alb, va juca al cincilea sezon la clubul nostru", a fost anunțul făcut pe site-ul oficial al celor de la Guijuelo. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:46

A plecat de la FCSB şi a semnat cu altă echipă din Liga 1: “Face pasul în primul eşalon”

12:31

Topul celor mai frumoase tricouri de la Campionatul Mondial. Americanii şi-au ales favoritele

12:01

Portughezii şi-au pierdut răbdarea cu Cristiano Ronaldo, înaintea Cupei Mondiale 2026: “Scandalos”

12:00

Mexic – Africa de Sud LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Start pe Azteca la Campionatul Mondial

12:00

Ceremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 (20:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). Shakira dă startul petrecerii în Mexico City

11:53

Jucătorul transferat de FCSB se pregăteşte de noul sezon, cu gândul la Campionatul Mondial. Cum a fost surprins

1 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 2 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 3 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 4 FCSB, gata de noi mutări. Dezvăluirea momentului făcută de omul care se ocupă de transferuri 5 Nuno Campos a decis! Cine este primul nume care o va părăsi pe Dinamo: „Nu face parte din proiectul lui” 6 S-a aflat numele echipei care vrea să-l transfere pe Darius Olaru. Nu e din Olanda, cum a anunțat Gigi Becali
Citește și