Ce a postat Ianis Hagi, după ce Gică Hagi a confirmat că rămâne la Rangers! Mesajul scurt al fiului „Regelui”

Viviana Moraru Publicat: 21 aprilie 2023, 19:53

Comentarii
Ce a postat Ianis Hagi, după ce Gică Hagi a confirmat că rămâne la Rangers! Mesajul scurt al fiului Regelui”

Ianis Hagi a revenit la Rangers / rangers.co.uk

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ianis Hagi a postat un mesaj scurt pe conturile oficiale de socializare, imediat după ce Gică Hagi a confirmat faptul că internaționalul român de 24 de ani va rămâne la Rangers și în sezonul viitor. Fiul „Regelui” a dat de înțeles că se simte foarte bine la trupa din Scoția.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În ultima vreme, au apărut tot mai multe zvonuri conform cărora Ianis Hagi ar pleca de la Rangers la finele sezonului. Borussia Monchengladbach sau Celta Vigo ar fi fost interesate de serviciile internaționalului român.

Ce a postat Ianis Hagi, după ce Gică Hagi a confirmat că rămâne la Rangers

Pentru a pune punct informațiilor conform cărora ar urma să plece de la Rangers, Ianis Hagi a postat un scurt mesaj pe contul oficial de Instagram. Fiul „Regelui” a dat astfel de înțeles că este fericit la trupa scoțiană, în ciuda faptului că nu bifează prea multe minute în această perioadă.

„Împreună ca o singură inimă!”, este mesajul postat de Ianis Hagi pe Instagram, mesaj însoțit de o fotografie de grup a jucătorilor de la Rangers.

 
Vezi această postare pe Instagram
 
O postare distribuită de Ianis Hagi (@ianishagi)

Reclamă
Reclamă

Postarea lui Ianis Hagi a avut loc la scurt timp după ce Gică Hagi a avut o intervenție furibundă. „Regele” a declarat că fiul său nu va pleca de la Rangers, mărturisind chiar că mijlocașul de 24 de ani și-a prelungit contractul cu gruparea de pe Ibrox, fiind extrem de apreciat de scoțieni.

Gică Hagi l-a certat pe Marius Niculae și a vorbit despre situația lui Ianis Hagi

Gică Hagi s-a supărat şi l-a certat pe Marius Niculae. Totul a plecat de la o afirmaţie a lui Marius Niculae legată de Ianis Hagi.

Marius Niculae a spus că Ianis Hagi ar putea ajunge la Farul Constanţa. „Regele” s-a enervat şi l-a admonestat pe Marius Niculae.

Reclamă

„Scoate o prostie pe piaţă, nu e normal. Asta poate deveni ştire. E angajat la Federaţie (n.r.: Marius Niculae). Vorbesc despre un jucător (n.r.: Ianis Hagi), care şi-a reînnoit contractul acum două luni.

A zis Marius că poate să vină şi la noi. Ianis nu poate să vină şi la noi. El e jucătorul lui Rangers, nu pleacă împrumut. E jucător valoros. Dacă Rangers i-a prelungit contractul înseamnă că e un jucător foarte-foarte valoros.

Nu vă mai jucaţi cu cuvintele. Nici eu nu vorbesc. E un jucător important şi e păcat să aruncăm lucruri neadevărate, superficiale, zvonuri.

Ianis până să se lovească a fost cel mai bun tânăr jucător (n.r.: din campionatul Scoţiei).

E o prostie (n.r.: ce a spus Marius Niculae), trebuie să intervin. Te rog frumos, nu te juca aşa uşor”, a spus Gică Hagi, extrem de nervos, pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:22 24 mai

Russell, gata de o nouă luptă cu Antonelli după ce a obținut pole-ul pentru cursa din Canada: “Știm ce avem de făcut”

0:09 24 mai

Daniel Pancu, dezvăluire şocantă! Cine a încercat să-i impună jucători în echipa de start: “Domnul r***t, el m-a sunat!”

0:00 24 mai

VIDEOGeorge Russell va pleca din pole-position în Marele Premiu al Canadei. Cursa e duminică (LIVE VIDEO, 23:00)

0:00 24 mai

Daniel Pancu, atac furibund la Varga şi Mureşan: “Dacă m-aş apuca eu să vorbesc, ferească Dumnezeu!” E aproape de Rapid!

23:44

VIDEONorvegia – Suedia 3-2, la Campionatul Mondial de Hochei. Victorie fabuloasă în derby-ul nordic

23:43

Bayern Munchen a “demolat-o” pe Stuttgart și a câștigat Cupa Germaniei. Harry Kane, în istorie

1 UPDATEJucătorul lui Dinamo a negat informațiile privind plecarea sa după meciul cu “U” Cluj: “Nimic adevărat” 2 Şi-a anunţat retragerea din fotbal după barajul Chindia – Farul 3 Ioan Varga a făcut anunţul despre Edi Iordănescu la CFR Cluj la miezul nopţii 4 Daniel Pancu s-a înțeles cu Rapid! Toate detaliile mutării după două ore de negocieri cu Dan Șucu 5 Acţionari noi pentru Universitatea Craiova. Mihai Rotaru a dezvăluit totul: “Oameni cu decenţă” 6 Gigi Becali l-a sunat pe MM Stoica şi i-a decis soarta jucătorului de la FCSB: “I-am spus!”
Citește și