Ce cadou pentru Maxim! A primit mingea de la un adversar şi nu a iertat. A marcat al 7-lea gol pentru echipa lui Şumudică

Dan Roșu Publicat: 18 iulie 2020, 19:48

Twitter Gaziantep

Alexandru Maxim a marcat din nou

În minutul 78, mijlocaşul a primit cadou o pasă de la un adversar, a driblat elegant portarul şi a înscris în poarta goală. El a stabilit scorul final, 2-2.

Intră aici pentru a vedea golul marcat de Alexandru Maxim!

Acesta a fost al şaptelea gol înscris de jucătorul cotat la 1.6 milioane de euro pentru Gaziantep, doar în campionat. El şi-a trecut în cont şi două pase decisive.

În urma acestui rezultat, Gaziantep şi Marius Şumudică sunt pe locul 8, cu 43 de puncte, cu 11 mai multe decât primul loc retrogradabil.

Cine va golgheterul Ligii 1?

22:16 Bernadette Szocs luptă cu cele mai bune jucătoare de tenis de masă la Saudi Smash 2024 (1-11 mai, AntenaPLAY) 22:15 LIVE VIDEOFarense – Benfica se joacă ACUM în AntenaPLAY. „Vulturii”, ultima șansă în lupta la titlu din Liga Portugal 22:02 LIVE SCOREAC Milan – Inter 0-1. A marcat Acerbi în „Derby della Madonnina”. La acest scor, Inter este campioană matematic! 21:55 LIVE VIDEOMiddlesbrough – Leeds 1-2, în AntenaPLAY. Nebunie de meci în Championship. Trei goluri în primele 18 minute! 21:33 Al Hilal – Al Ain, marţi, 21:00, LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Programul complet al returului semifinalelor Ligii Campionilor Asiei 21:20 „De la Strâmbu’, sunt alții care bagă strâmbe!” Mircea Rednic, mesaj despre problemele financiare de la UTA Arad! 21:02 „M-au sunat!” Gigi Becali, anunț despre transferul lui Florinel Coman în Qatar! Care e condiția impusă de patronul de la FCSB 20:54 Mark Selby, OUT de la Campionatul Mondial de snooker! L-a învins debutantul Joe O’Connor. „Am nevoie de ajutor” 20:39 VideoHai cu prospeţimea! Marcos Manolache apără la Zaragoza şi e înnebunit după sarmale. Vrea să calce pe urmele lui Horaţiu Moldovan 20:03 Lotul preliminar al României pentru Campionatul Mondial, Dizivia 1, Grupa A. Meciurilor tricolorilor, LIVE în AntenaPLAY Vezi toate știrile