Închide meniul

Ce diferenţe între România şi Ungaria! Maghiarii joacă fotbal cu 1.000 de fani în tribună

Antena Sport Publicat: 1 iunie 2020, 16:01

Comentarii
Ce diferenţe între România şi Ungaria! Maghiarii joacă fotbal cu 1.000 de fani în tribună

Claudiu Bumba e jucătorul lui Kisvarda

Mijlocaşul ofensiv anunţat că 1.000 de oameni au fost prezenţi în ţara vecină la partida câştigată de Kisvarda, 1-0 cu Ujpest. Românul este cel care a marcat golul victoriei. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Bumba: Au fost 1.000 de fani la meci

"Sincer, şi noi am primit vestea cu 2-3 zile înainte de meci, chiar nu ştiam că vor fi suporteri la meci si sincer ne-a surprins şi pe noi această decizie, a venit de la Federaţie, doar că se ştia că al patrulea loc va fi ocupat de câte un suporter, nu vor putea sta unul lângă celălalt, dar aţi văzut că după gol toţi erau unul lângă altul şi nu s-a mai ţinut cont de aceste restricţii. 

Cam 1.000 de spectatori, 25% din capacitatea stadionului, s-a şi scris că s-au vândut toate biletele care au fost disponibile. "Sincer, mi se pare prea multă prudenţă în România şi prea multă frică şi teamă de acest virus. Aici eu chiar nu am simţit acest lucru, noi practic nici nu am făcut pauză prea mare, de când s-a întrerupt campionatul. 

Noi am început antrenamentele, doar că ne-au spus să stăm aici, în oraş, să nu ieşim, să nu plecăm, să nu prea avem contact cu alte persoane. Simt oamenii că nu prea au teamă, nu se poartă măşti, nu e ca şi când văd la ştiri prin România că ar fi", a spus Bumba, la Telekomsport. 

Bumba a disputat 23 de meciuri în toate competiţiile acestui sezon pentru Kisvarda. El şi-a trecut în cont 3 goluri şi 3 pase decisive. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:56
“Puteam să mai înscriem”. Concluziile lui Elias Charalambous după FCSB – Rapid 2-1
23:52
Seară de coşmar pentru Dan Şucu! După ce Rapid a pierdut cu FCSB, Genoa a fost învinsă cu un gol în prelungiri
23:27
Gigi Becali pregătește transferurile de iarnă la FCSB. Anunțul făcut despre Kevin Ciubotaru după 2-1 cu Rapid
23:16
Costel Gâlcă, cerere directă către conducerea Rapidului după ce giuleştenii au fost învinşi în derby-ul cu FCSB!
23:10
Florin Tănase, avertisment pentru rivale după FCSB – Rapid 2-1: “Nu știu dacă sunt așa siguri de play-off”
22:57
VIDEOWashington Capitals – Detroit Red Wings 2-3. Echipa lui Alex Ovechkin, învinsă cu un gol din prelungiri!
1 Gigi Becali, transfer-surpriză la FCSB! Jucătorul pe care îl vrea patronul campioanei 2 “M-a sunat domnul Stoica” Dorit de FCSB şi Rapid, Kevin Ciubotaru a spus unde vrea să se transfere! 3 Andrei Nicolescu a făcut anunţul pentru 2026, după UTA – Dinamo 2-0: “Să vină cu 3 milioane de euro!” 4 Cristiano Ronaldo a venit pe loc cu răspunsul pentru Kylian Mbappe după ce starul francez i-a egalat recordul istoric 5 Gigi Becali l-a “luat la ţintă” pe Daniel Bîrligea, apoi a anunţat o decizie surprinzătoare în privinţa lui! 6 A văzut ce a făcut Dennis Man și a înjurat. Românul, protagonistul unui moment tensionat în Utrecht – PSV
Citește și