Închide meniul

Ce i-a transmis Steven Gerrard lui Gică Hagi despre Ianis! Anunțul făcut de ”Rege” în presa italiană

Dan Roșu Publicat: 14 mai 2020, 9:24

Comentarii
Ce i-a transmis Steven Gerrard lui Gică Hagi despre Ianis! Anunțul făcut de ”Rege” în presa italiană

Gică Hagi vorbește despre viitorul lui Ianis

"Dacă îl vezi jucând, îți dai seama că are un talent imens, e un număr 10 care știe să facă totul. La Fiorentina era tânăr și în Italia nu există răbdare cu jucătorii tineri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

De același lucru a avut parte și la Genk. Acum e la Rangers, unde l-a vrut Gerrard, care mi-a transmis că face lucruri excepționale. Chiar și jucătorilor excepționali trebuie să le dai posibilitatea să greșească”, a spus Hagi pentru Corriere dello Sport, citat de ziare.com

Ianis Hagi, aproape de Sevilla

Chiar dacă e apreciat la Rangers, șansele ca Ianis să rămână pe Ibrox sunt destul de mici. Scoțienii trebuie să plătească 5 milioane de euro pentru transferul definitiv.

După ce Lazio a fost interesată de mijlocașul român, acum a venit rândul Sevillei să lupte pentru semnătura lui Ianis. Gruparea andaluză este pregătită să îl transfere pe Ianis fiindcă belgienii de la Genk cer un preț mic. Hagi Jr. ar ajunge la Sevilla pentru 4,5 milioane de euro. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:06
VideoJurnal Antena Sport | Kopic vrea să îi facă pe dinamovişti să viseze
21:00
LIVE TEXTCsikszereda – FCSB 0-0. Campioana are nevoie de puncte „ca de aer”. Start de meci!
21:00
VideoJurnal Antena Sport | Hagi crede în România
20:55
Mirel Rădoi, decizie surprinzătoare după Universitatea Craiova – Farul 2-0! Ieşire nervoasă la adresa lui Baiaram
20:42
Manchester City, victorie la pas contra rivalei United! Se adâncește prăpastia pentru Ruben Amorim
20:04
VideoJurnal Antena Sport | Zi de sărbătoare la Miercurea Ciuc, înaintea meciului cu FCSB
1 Cristi Chivu şi Igor Tudor, direct în cărţile de istorie! Nu s-a mai întâmplat asta de 51 de ani în Juventus – Inter 2 Nota primită de Cristi Chivu, după Juventus – Inter 4-3. Italienii au dat verdictul 3 FotoInterdicţia care l-a adus pe Valentin Ceauşescu la Steaua: “Nu ajungea să câştige Cupa Campionilor” 4 România şi-a aflat posibilele adversare din Nations League! “Tricolorii” sunt în urna a treia 5 Ianis Hagi a debutat la Alanyaspor. A adunat primele minute împotriva echipei lui Marius Ștefănescu 6 Antrenorul lui Alanyaspor s-a convins. Mesaj după debutul lui Ianis Hagi: “Au contribuit foarte mult”
Citește și