Închide meniul

Ce lovitură! Un fost campion cu FCSB a prins transferul carierei! A ajuns în curtea celor de la City

Silviu Corneanu Publicat: 30 aprilie 2021, 7:30

Comentarii
Ce lovitură! Un fost campion cu FCSB a prins transferul carierei! A ajuns în curtea celor de la City

Daniel Georgievski, fostul jucător al lui FCSB, a semnat cu Melbourne City

Transferul s-a realizat în cursul zilei de ieri și a fost anunțat de cei de la Melbourne pe pagina lor de Instagram. Georgievski a ajuns la liderul din Australia de la Western Sydney. Fostul jucător de la FCSB a câștigat titlul cu rivala din oraș, Melbourne Victory.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Putem confirma astăzi faptul că l-am semnat pe Daniel Georgievski”, au anunțat cei de la Melbourne City pe pagina lor de Twitter.

Melbourne City este deținută de gigantul City Football Group, din care face parte și echipa lui Pep Guardiola, Manchester City. Pe lângă cele două formații, City Football Group mai deține echipe precum New York City, Montevideo City, Mumbai City, Girona, Troyes, Yokohama Marinos, Sichuan Jiuniu și Lommel SK.

Daniel Georgievski este campion cu FCSB

Din părinți macedoneni, Georgievski s-a născut în Australia și a ajuns în România în 2012, fiind adus de FCSB, liber de contract, de la HNK Sibenik.

Reclamă
Reclamă

Georgievski a câștigat campionatul cu FCSB în 2012/2013 și 2013/2014. Fundașul dreapta a câștigat și Supercupa României cu echipa lui Gigi Becali.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:38
Jucătorii senegalezi, premiaţi de preşedinte cu 115.000 de euro şi 1.500 de metri pătraţi pe litoral
13:34
“Credeam că vine cu tăvălugul, dar nu poate”. FCSB, făcută praf de un rival din Liga 1: “Cu antrenori visaţi nu ţine”
13:23
Nasser Al-Khelaifi, avertisment pentru Ousmane Dembele: “Nimeni nu e mai presus de club”
13:12
Britanicii au prezis scorul final la Dinamo Zagreb – FCSB: “Ei sunt consideraţi uşor favoriţi”
12:29
Revenire importantă la FCSB, pentru meciul cu Dinamo Zagreb. Surprize în lotul care a plecat în Croaţia
12:25
Naomi Osaka, pusă la zid de Boris Becker înaintea meciului cu Sorana Cîrstea: “Nimeni nu a îndrăznit”
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 3 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 4 Compania din România care plăteşte impozit 41 de milioane de euro pe an! E deţinută de un patron din Liga 1 5 Ce se întâmplă cu jucătorul care a semnat din greșeală în Liga 1? Răsturnare de situație 6 Patronul unui club de tradiţie din România anunţă falimentul: “Nu am bani! Se va închide”
Citește și