Șumudică și Contra se luptă pentru același post. Cei doi antrenori români sunt principalii favoriți pentru a prelua banca tehnică a celor de la Al-Ittihad. Anunțul a fost făcut de presa arabă. Atât “Șumi” , cât și “Guriță” sunt liberi de contract.
Unul dintre cei doi poate semna în următoarele zile cu Al-Ittihad. Jurnaliștii de la Al Bilad Daily au anunțat că fostul selecționer va sosi în curând în Arabia.
Șumudică și Contra se luptă pentru același post
Șumudică a anunțat că este aproape de a semna cu o echipă din Arabia Saudită. Presa de acolo susține ca e vorba de Al-Ittihad, aceeași formație care l-ar vrea și pe Contra.
“Contra va sosi la Jeddah în zilele următoare să-i succeadă lui Fabio Carelli. În afara naționalei României, Cosmin Contra a mai pregătit cluburi din Spania, precum Getafe și Alcorcon, dar și pe Dinamo București“, notează arabii de la Al Bilad Daily.
Marius Șumudică, dorit în Arabia Saudită
După ce a refuzat FCSB, Șumudică este aproape de a prelua o echipă din Arabia Saudită. Fostul tehnician al celor de la Astra va da astfel și o lovitură financiară.
“Există posibilitatea să închei negocierile diseară. Într-o lună, o lună și ceva, sper să fiu pe teren cu cronometrul în mână, cu fluierul în gură. Nu-mi doresc în România, vreau o echipă să mă bat la trofee.
Condițiile pe care le doresc sunt mult peste cele din fotbalul românesc. Îmi doresc să mă simt antrenor, pe unde am fost, nu mi-a lipsit nimic de la alimentație la echipament.
Partea financiară este mult superioară, indiferent unde am fost sunt respectat, sunt oprit de oameni să facă foto cu mine. Oferta e din Arabia Saudită“, a anunțat Șumudică la Digi Sport.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Ce echipă pot antrena cei doi
Marius Șumudică și Cosmin Contra sunt liberi de contract - Ecuador - Germania e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Curacao - Coasta de Fildeş e live pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- “Lovitură pe piața transferurilor”. Georgi Milanov și-a găsit echipă după ce a plecat de la Dinamo
- Unde a ajuns să antreneze Devis Mangia, fostul antrenor al Universității Craiova
- Zeljko Kopic, pe lista unui club din străinătate. Fostul antrenor de la Dinamo poate înlocui un campion mondial
- Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
- Ofertă pentru Edi Iordănescu! Unde este dorit fostul selecționer după ce a refuzat CFR-ul

































