Ce revenire! George Puşcaş, gol pentru pentru Reading la primul meci ca titular după 3 luni! Cum a marcat

Antena Sport Publicat: 2 martie 2021, 19:47

Comentarii
Ce revenire! George Puşcaş, gol pentru pentru Reading la primul meci ca titular după 3 luni! Cum a marcat

George Puşcaş

George Puşcaş a început ca titular la Reading în partida cu Blackburn. Iar românul şi-a făcut simţită prezenţa în teren. În minutul 24, George Puşcaş l-a învins pe Kaminski, după ce a primit o pasă perfectă de la Joao.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Video AICI cu golul lui George Puşcaş.

Din cauză accidentării, George Pușcaș a jucat în doar 13 meciuri pentru Reading în actuala stagiune şi a marcat doar de două ori. În 2021, mai bifase câteva minute cu Bristol City, Middlesbrough şi Wycombe. George Pușcaș a fost ținut departe de gazon în ultimele luni de o pubalgie şi a fost nevoit să se opereze la o clinică din Germania. 

George Puşcaş vrea să revină la naţională

George Puşcaş speră să fie chemat de Mirel Rădoi la echipa naţională, pentru startul în preliminariile Campionatului Mondial din Qatar.  România va debuta în preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2022 cu Macedoniei de Nord, pe 25 martie, și cu Germania, pe 28 martie, iar peste alte trei zile naționala noastră va întâlni şi Armenia. Rădoi l-a asaltat cu telefoane în perioada în care a fost accidentat. 

"Mi se pare o grupă bună. Una în care putem să ne impunem şi să ne îndeplinim obiectivul. Ne dorim să mergem încrezători şi să putem să ne atingem marele obiectiv", a spus Puşcaş despre Grupa în care se află România. 

Reclamă
Reclamă

George Pușcaș are 20 de selecții la naționala mare a României și a reușit să înscrie opt goluri sub tricolor.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:45

Bogdan Andone a răbufnit după eşecul cu CFR Cluj: “Nu ne mai prezentăm la joc”

23:22

EXCLUSIVVictor Piţurcă crede că Ianis va avea viaţă grea cu Gică Hagi selecţioner: “Vai de capul meu”

23:09

VIDEOValentin Mihăilă, pasă de geniu în Fenerbahce – Rizespor 2-2. Echipa românului a egalat în minutul 90+8

23:00

Inter – Cagliari 3-0. Victorie fără emoții pentru Chivu, Inter e la 12 puncte peste Napoli

23:00

Iuliu Mureşan, declaraţie incredibilă înainte de meciul direct cu U Cluj: “Îi văd campioni”

22:56

Reacția lui Pancu atunci când a fost întrebat de plecarea la Rapid

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 3 Anunț neașteptat în Spania. Ce decizie a luat Vinicius Jr cu noul contract la Real 4 “Coteț de găini”. Patronul lui AEK Atena a răbufnit după duelul 100% românesc dintre Rațiu și Răzvan Marin 5 Prima plecare de la FRF şi echipa naţională a fost anunţată. “Sunt liber de contract” 6 EXCLUSIVDieta cu care Piţurcă se menține într-o formă remarcabilă la 70 de ani! “Poate beau și un pahar de vin”
Citește și