Ce scrie presa din Slovenia despre interesul lui Gigi Becali pentru Alexandru Creţu: "Poate pleca la gigantul României!"

Dragoș Vasile Publicat: 1 martie 2021, 15:50

Comentarii
Ce scrie presa din Slovenia despre interesul lui Gigi Becali pentru Alexandru Creţu: "Poate pleca la gigantul României!"

Alexandru Creţu este dorit de Gigi Becali la FCSB

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

În prezent la Maribor, Creţu poate evolua atât ca mijlocaş defensiv, dar şi ca fundaş central.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Alexandru Crețu ar putea pleca la fosta campioană europeană, gigantul României, la care s-a dus recent Ante Vukusic. Maribor aproape sigur nu va primi niciun cent în schimbul fostului jucător de la Olimpija.

Contractul îi expiră în vara, nu a semnat unul nou, iar Steaua îl dorește și l-ar putea obține gratuit. Singură întrebare este dacă Crețu este interesat de oferta. Nu cu mult timp în urmă, a refuzat-o pe CFR Cluj. Dar Steaua este Steaua…", scriu jurnaliştii sloveni.

Cotat la 400.000 de euro pe site-urile de specialitate, Creţu a bifat în actualul sezon 19 apariţii pentru Maribor, în toate competiţiile, reuşind să înscrie de două ori şi să ofere două pase decisive.

Maribor nu a dorit să renunțe la Alexandru Crețu

Conform impresarului jucătorului, Maribor preferă să-l țină până în vară pe Crețu, chiar dacă îl vor pierde liber, pentru a lua campionatul și a merge în preliminariile Champions League.

Reclamă
Reclamă

”Alexandru a intrat în ultimele șase luni de contract, dar cei de acolo vor să-i prelungească înțelegerea pentru că este un jucător de bază.

Maribor preferă să-l țină până la vară, dacă nu vrea să prelungească, și să-l piardă liber, pentru a-i ajuta în lupta la titlu, decât să ia câteva sute de mii de euro pe el”, spunea impresarul jucătorului Zvonko Milojkovic pentru AS.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:55

Echipele calificate deja în şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Programul complet al ultimei runde

8:52

Programul zilei a 14-a de la Campionatul Mondial 2026. Meciuri de foc pe Antena 1, Antena 3 şi în AntenaPLAY

8:37

Tuchel l-a comparat pe Harry Kane cu Mbappe şi Messi după Anglia – Ghana 0-0

8:35

Ce a declarat Harry Kane după Anglia – Ghana 0-0

8:30

Florinel Coman îi ia apărarea lui Cristiano Ronaldo după criticile primite de starul portughez: “Dacă era ușor…”

7:00

Zlatan Ibrahimovic, reacţie fabuloasă după ce Cristiano Ronaldo a strigat “M-am întors” către camerele TV

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 3 VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY 4 Denis Drăguş a decis dacă vine la FCSB: “Onorat” 5 FotoDiferenţa de vârstă dintre Lionel Messi şi soţia lui, Antonella. Povestea lor de dragoste, scenariu de film 6 Mihai Rotaru nu glumește! Cere 8 milioane de euro pentru fotbalistul Universității Craiova
Citește și