Potrivit Marca, Griezmann nu are nicio intenție să părăsească clubul, chiar dacă competiția pe posturile din atac va fi și mai mare. Francezul, campion mondial în 2018, vrea să rămână în Spania cel puțin încă un an și ar dori să lupte pentru postul său de titular în atac.
Antoine Griezmann nu vrea să plece de la Barcelona
Antoine Griezmann s-ar bucura de venirile lui Neymar și Lautaro pentru că așa ar putea juca în poziția sa centrală, acolo unde dă randament cel mai bine. Conform jurnaliștilor de la Marca, Griezmann consideră că al doilea sezon al său la Barcelona va fi mai bun din punct de vedere individual.
În actuala stagiune atacantul francez are doar opt goluri în 26 de meciuri disputate în La Liga. În Liga Campionilor a marcat doar două goluri în șapte meciuri. El este cotat la 96 de milioane de euro de site-ul Transfermarkt.
- Situația lui Griezmann la Barcelona din vară
- Campioana Spaniei vrea să îi transfere pe Neymar și Lautaro
- Griezmann este cotat la 96 de milioane de euro
- SUA - Australia e vineri, de la ora 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Brazilia - Haiti e vineri spre sâmbătă noapte, de la ora 03:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Real Madrid a pregătit o mega-ofertă de 220.000.000€ și a primit răspunsul! Ce se întâmplă cu mutarea
- Robert Lewandowski se va duela cu Lionel Messi în MLS! Cu ce echipă semnează atacantul polonez
- Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
- Oficial! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK. “Una dintre cele mai importante perioade din istoria clubului”
- Horațiu Moldovan, dorit în Turcia! Ce echipă i-a făcut ofertă































