Anunțul a fost făcut imediat după victoria obținută în deplasare, cu Slovacia, scor 3-1. De vină ar fi problemele cauzate de pandemia de Covid-19.
Selecționata Cehiei nu va disputa meciul cu Scoția
Un membru al staff-ului naționalei Cehiei a fost testat pozitiv cu coronavirus, iar situația de la club a părut a scăpa de sub control. Doi dintre cei mai buni jucători ai echipei au intrat în contact cu el și au fost băgați imediat în izolare. Este vorba de Tomas Soucek (West Ham) și Patrik Schick (Leipzig).
The national team will not play against Scotland on Monday due to representatives decision and the current situation with the COVID-19.
The national team ends current preparations with the immediate effect straight after the win against Slovakia.
— Czech Football Team (@ceskarepre_eng) September 4, 2020
"Naționala nu va juca împotriva Scoției, luni, ca urmare a deciziei oficialilor și a situației actuale cu Covid-19. Echipa națională încheie pregătirile actuale. Decizia are efect imediat", se anunță în comunicatul oferit de reprezentanții Federației Cehiei.
- Partida era programată luni
- Comunicatul oferit de Federația de Fotbal a Cehiei
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cu Răzvan Marin eliminat, AEK Atena a câştigat dramatic! Cristi Chivu, prima victorie după două înfrângeri cu Inter
- Cristi Chivu a tranşat conflictul cu Lautaro: “Eu iau decizii”
- Italienii, critici cu Cristi Chivu. Taxat în Gazzeta dello Sport: “Nu a fost un Inter strălucitor”
- Flamengo e “regina” Americii de Sud. Trupa din Rio a câștigat Copa Libertadores după o finală cu Palmeiras
- Lionel Messi e magic! Un nou record doborât și calificare în finala MLS cu Inter Miami
































