Jurgen Klopp se poate declara mulțumit de pauza cauzată de meciurile internaționale. Antrenorul campioanei Angliei se poate baza acum pe cele două staruri.
Sadio Mane și Thiago Alcantara au scăpat de Covid-19
Jurnaliștii de la Mirror au anunțat că Mane și Alcantara au fost testați negativ și au putut părăsi izolarea. S-au alăturat imediat coechipierilor care se pregăteau pe terenurile de la Melwood.
Este vestea așteptată cu nerăbdare de fani, mai ales că se apropie derby-ul cu marea rivală din oraș, Everton. Trupa lui Carlo Ancelotti are un start incredibil de campionat și are maximum de puncte. "Caramelele" sunt liderul la zi din Premier League!
În ultimul meci jucat, Liverpool a suferit o adevărată umilință. A pierdut cu 2-7 disputa cu Aston Villa. A fost un rezultat care a șocat lumea fotbalului.
Cu Everton, Klopp trebuie să găsească soluții la mijlocul terenului. Chiar pandemia l-a lăsat fără un titular. Naby Keita a fost testat pozitiv la echipa națională. Trebuia să joace în tricoul Guineei, dar a intrat în carantină alături de patru coechipieri.
- Jurgen Klopp a primit întăriri
- Mane și Alcantara au revenit la antrenamente
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Românul care a cucerit Turcia, verdict clar după startul dezastruos al lui Mirel Rădoi la Gaziantep
- Mirel Rădoi a vorbit de plecare, după 4 înfrângeri consecutive la Gaziantep: „Trebuie să aflăm”
- Alexandru Maxim continuă alături de Mirel Rădoi! Decizia luată de jucător și sacrificiul făcut pentru a rămâne
- Pep Guardiola, ofertă „astronomică” după ce și-a anunțat plecarea de la Manchester City
- Şi-a anunţat plecarea imediat după ce a cucerit titlul cu Al Nassr: “Am venit aici ca să ajut”


































