Champions League | RB Leipzig – PSG 2-2. Incredibil! Parizienii au ratat victoria în prelungiri. „Cormoranii” au făcut show în Liverpool – Atletico 2-0. Karim Benzema, „dublă” de senzație în Real Madrid – Șahtior 2-1. Toate rezultatele sunt AICI

Alexandru Ivan Publicat: 3 noiembrie 2021, 23:55

Champions League | RB Leipzig – PSG 2-2. Incredibil! Parizienii au ratat victoria în prelungiri. „Cormoranii au făcut show în Liverpool – Atletico 2-0. Karim Benzema, „dublă de senzație în Real Madrid – Șahtior 2-1. Toate rezultatele sunt AICI

Seară spectacol în Champions League

Update 23.55: Fluier final pe toate stadioanele. Liverpool și Ajax și-au asigurat matematic prezența în optimile competiției. Iată rezultatele serii:

Update 22.52: RB Leipzig – PSG 2-2! Uluitor! Kimpembe a făcut penalty în prelungirile meciului. Maghiarul Dominik Szoboszlai l-a învins pe Donnarumma de la 11 metri

Update 23.49: Sheriff – Inter 1-3! Moldovenii au reușit golul de onoare. Adama Traore a înscris în poarta lui Handanovic

Update 23.41: Sporting – Besiktas 4-0! Portughezii dau de pământ cu campioana Turciei! A mai înscris o dată Pedro Goncalves, Paulinho și Sarabia.

Update 22.39: Sheriff – Inter 0-3! Revelația s-a prăbușit! Campioana Italiei a mai lovit o dată, prin Alexis Sanchez.

Update 23.33: Dortmund – Ajax 1-1! Sârbul Dusan Tadic a egalat pentru olandezi.

Update 23.31: Manchester City – Club Brugge 3-1! A marcat și Raheem Sterling. Echipa lui Gaurdiola pare că și-a asigurat toate cele trei puncte

Update 23.21: Sheriff – Inter 0-2! Milan Skriniar a dublat avantajul campioanei Italiei.

Update 23.16: Atletico Madrid a marcat pe Anfield prin Luis Suarez, dar golul a fost anulat pentru ofsaid. La scurt timp, uruguayanul a fost scos de pe teren

Update 23.12: Manchester City – Club Brugge 2-1! Echipa lui Pep Guardiola revine în avantaj! Algerianul Ryad Mahrez a înscris pentru campioana Angliei

Update 23.09: Sheriff Tiraspol – Inter 0-1! După 54 de minute, defensiva revelației din Republica Moldova a cedat. Croatul Marcelona Brozovic a deschis scorul pentru campioana Italiei.

Update 22.41: RB Leipzig – PSG 1-2! Gini Wijnaldum a reușit dubla. Deși Neymar și Mbappe sunt pe teren, olandezul este cel care face show în această seară.

Update 22.39: Atletico Madrid râmâne în 10 oameni pe Anfield! Felipe a văzut direct cartonașul roșu după o întrare dură la Sadio Mane.

Update 22.35: Dortmund – Ajax 1-0! Marco Reus a deschis scorul pentru germani, care vor să răzbune acel eșec cu 0-4 din meciul tur

Update 22.31: Sporting – Besiktas 1-0! Pedro Goncalves a deschis scorul pentru portughezi

Update 22.22: RB Leipzig – PSG 1-1! Cu Neymar și Mbappe în teren, Wijnaldum este cel care marchează pentru formația pariziană. Scorul este 1-1.

Update 22.22: Liverpool – Atletico Madrid 2-0! Sadio Mane a înscris pentru fosta campioană a Angliei după o nouă pasă de gol a lui Alexander Arnold. Senegalezul a devenit al treilea cel mai bun marcator al lui Liverpool în Cupele Europene!

Update 22.20: Manchester City – Club Brugge 1-1! Incredibil! City și-a luat gol la câteva secunde după ce a deschis scorul John Stones și-a trimis în proprie poartă.

Update 22.17: Manchester City – Club Brugge 1-0! Phil Foden a marcat pentru englezi, care caută să o detroneze pe PSG de pe primul loc în grupă

Update 22.12: Liverpool – Atletico Madrid 1-0! Diogo Jota a deschis scorul pentru fosta campioană a Europei dintr-o centrare perfectă a lui Trent Alexander-Arnold.

Update 22.09: RB Leipzig – PSG 1-0! Lovitură de teatru pentru parizieni! Cristhopher Nkunku a deschis scorul pentru germani. PSG îi are pe Neymar și Mbappe în teren, dar lipsește Lionel Messi. La scurt după, Donnaruma a apărat un penalty la execuția lui Andre Silva.

Update. 21.40: Fluier final la primele meciuri! Real Madrid a învins-o cu 2-1 pe Șahtior, în timp ce AC Milan și FC Porto au terminat la egalitate, scor 1-1.

Update 21.07: AC Milan – FC Porto 1-1!  Vicecampioana Italiei a reușit să egaleze prin autogolul lui Mweba. Echipa lui Ciprian Tătărușanu are nevoie de victorie ca să poată spera la calificarea în optimi. VIDEO AICI

Update 21.02: Real Madrid – Șahtior 2-1! GOOL Karim Benzema! Atacantul francez a făcut „dubla” după o combinație de senzație cu brazilienii Vinicius Junior și Casemiro.

Update 20.24: Real Madrid – Șahtior 1-1! Surpriză pe Santiago Bernabeu. Brazilianul Fernando a adus egalarea pentru oaspeți

Update 20.00: Real Madrid – Șahtior 1-0! Cine altcineva să marcheze dacă nu Karim Benzema. Francezul este autorul golului cu numărul 1000 pentru Real Madrid în UEFA Champions League.

Update 19.50: AC Milan – FC Porto 0-1! Luis Diaz a deschis scorul pentru oaspeți încă din minutul 6. VIDEO AICI

Update 18.50: Real Madrid și AC Milan și-au anunțat echipele de start pentru meciurile din această seară.

• Toate rezultatele sunt aici

23:50 „Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali 23:45 „Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!” 23:38 „Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1! 23:14 Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale 23:12 „Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei 22:51 LIVE SCOREPAOK – Club Brugge 0-2. Repriză de coșmar pentru Răzvan Lucescu! Belgienii fac spectacol pe Toumba. Dueluri „de foc” în Europa 22:47 Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!” 22:41 „E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv 21:55 „Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB 21:43 Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90 Vezi toate știrile