Christian Eriksen a revenit pe stadionul Parken, locul unde a speriat întreaga lume a fotbalului la Euro 2020, când a suferit un stop cardiac. Mijlocașul danez a avut parte de o primire emoţionantă pe arena din Copenhaga, la meciul amical cu Serbia. Acesta i-a răsplătit pe fani în repriza secundă, când a reuşit un gol superb!
Christian Eriksen s-a întors pe stadionul Parken, din Copenhaga, la meciul amical dintre Danemarca și Serbia. Internaționalul de 30 de ani a suferit un stop cardiac pe arena respectivă, la Euro 2020, în partida contra Finlandei.
Christian Eriksen, gol superb pe stadionul unde a suferit un stop cardiac la EURO 2020
Christian Eriksen a marcat un nou gol superb, de data aceasta chiar pe stadionul unde a suferit un stop cardiac la EURO 2020. Fotbalistul lui Brentford a marcat cu o “torpilă” din afara careului.
VEZI AICI VIDEO CU GOLUL SUPERB MARCAT DE ERIKSEN
Căpitanul Danemarcei a avut parte de o primire emoţionantă. Aproape 40.000 de suporteri l-au aplaudat în picioare şi au afişat mesajul “Bine ai venit acasă, Christian!”.

VEZI AICI VIDEO CU MOMENTUL EMOŢIONANT
Ce a spus Eriksen înaintea meciului Danemarca – Serbia
Eriksen a trecut cu bine peste teribilul moment de la Campionatul European, iar acum spune că abia așteaptă să joace din nou pe stadionul „blestemat”. Mijlocașul ajuns la Brentford a revenit sâmbătă la națională și a chiar a marcat un gol în meciul amical dintre Olanda şi Danemarca, scor 4-2.
„Meciul de sâmbătă a fost doar încălzirea. Meciul de marţi va fi special, voi alerga exact în locul în care s-a întâmplat totul”, a declarat Christian Eriksen, pentru Kanal 5, citat de news.ro.
Eriksen a marcat un gol superb la revenirea la națională
Christian Eriksen a intrat pe teren după pauză, la meciul cu Olanda. Mijlocașul de 30 de ani a reușit să marcheze un gol minunat după numai două minute. Mijlocaşul a fost convocat la echipa naţională a Danemarcei la nouă luni după ce a suferit un stop cardiac pe teren, la meciul cu Finlanda de la Euro 2020.
După ce s-a prăbuşit pe teren la 12 iunie 2021, jucătorului i s-a implantat un defibrilator. El a fost nevoit să-şi rezilieze contractul cu Inter, în decembrie, deoarece fotbaliştii aflaţi în asemenea situaţii, cu defibrilator implantat, nu au drept de joc în Italia.
În ultima zi a perioadei de transferuri din ianuarie, Eriksen a semnat un contract până la finalul sezonului cu formația engleză Brentford şi a redebutat în Premier League pe 26 februarie.
- Christian Eriksen, primire emoţionantă pe stadionul unde a suferit un stop cardiac la EURO 2020
- Zeci de mii de suporteri l-au aplaudat în picioare pe căpitanul nordicilor
- Play-off-ul din NHL e exclusiv în AntenaPLAY
- Cursa Marelui Premiu al Principatului Monaco e duminică, 7 iunie, de la ora 15:45, live în AntenaPLAY
- Răzvan Lucescu și-a decis viitorul în direct! Ce se întâmplă cu oferta uriașă de la Beșiktaș
- Mirel Rădoi, dat afară de la Gaziantep. Anunţul presei din Turcia, cine îi ia locul
- Andrei Rațiu, cel mai valoros fotbalist român! L-a depășit pe Radu Drăgușin. Cum arată clasamentul
- Cupa Mondială 2026. Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
- Veste mare primită de Louis Munteanu! Anunţul făcut de DC United, imediat după golul marcat în Georgia – România


































