Închide meniul

Ciprian Tătăruşanu, gafă uluitoare în Fiorentina – Milan! Românul a făcut o adevărată criză de nervi, după ce echipa sa a primit gol

Antena Sport Publicat: 20 noiembrie 2021, 22:28

Comentarii
Ciprian Tătăruşanu, gafă uluitoare în Fiorentina – Milan! Românul a făcut o adevărată criză de nervi, după ce echipa sa a primit gol

Ciprian Tătăruşanu, într-un meci pentru AC Milan / Profimediaimages

Fiorentina a deschis scorul după o gafă imensă a lui Ciprian Tătăruşanu. Portarul român a scăpat o minge uşoară, iar Duncan a profitat şi a deschis scorul în Fiorentina – Milan. Portarul român a făcut o adevărată criză de nervi după ce Milan a primit gol. A lovit de mai multe ori cu pumnii în gazon. Gafa vine într-un moment în care portarul român era pe val, mai ales că a reuşit să apere un penalty în derby-ul cu Inter.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Video AICI cu gafa incredibilă a lui Tătăruşanu

Ciprian Tătărușanu, vedetă în presa din Italia

Ciprian Tătărușanu a ținut prima pagină în presa din Italia înaintea meciului Fiorentina – AC Milan. Portarul român a primit o nouă poreclă.

Ciprian Tătărușanu va reveni în acest weekend pe stadionul Fiorentinei, prima echipă pentru care a jucat în Serie A. Cu acest prilej, celebra publicație Gazzetta dello Sport i-a dedicat un articol fabulos portarului român.

„Tătă” a primit chiar și o nouă poreclă din partea jurnaliștilor italieni. Fostul portar al naționalei României a fost numit „Tăcutul”, pentru firea sa liniștită.

Reclamă
Reclamă

„Fiorentina și AC Milan au un singur lucru în comun: Tăcutul. Tătărușanu a sosit la ambele echipe pe lumina stinsă. ‘Cine este? De unde a venit?’. În special la Fiorentina, unde a ajuns în 2014 pentru a fi rezerva lui Artur Boruc și a devenit titular în primul sezon, cu Paulo Sousa antrenor.

Așa este ‘Tătă’, rezervat și tăcut. Este atent la nutriție, la odihnă și la corpul lui. Până la urmă, are 35 de ani. În timpul liber îi place să facă pâine și croissante.

Trăiește departe de oraș și dedică aproape 24 de ore pe zi familiei. Când nu e acasă, merge la Milanello, unde îl înlocuiește pe accidentatul Maignan, indisponibil din cauza unei probleme la încheietura mâinii.

Reclamă

Acum oferă siguranță. Tătărușanu s-a îndrăgostit de Italia după o sticlă de Chianti (n.r. un sortiment de vin roșu) în timp ce se plimba pe Ponte Vecchio. A ajuns în Fiorentina la 28 de ani din postura de campion al României.

L-au numit „Spiderman”, în onoarea lui Lev Yashin (n.r. considerat cel mai bun portar din toate timpurile). Anul trecut a venit în Milan cu mașina, singur, în tăcere. Și de când a venit de la Fiorentina se descurcă bine”, au scris jurnaliștii de la Gazzetta dello Sport.

În acest sezon, Ciprian Tătărușanu a bifat cinci partide în Serie A și două în UEFA Champions League. Românul a devenit titular după ce francezul Mike Maignan s-a accidentat.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:29
Adrian Șut, titular la debutul la Al Ain. Nota primită de fostul mijlocaș de la FCSB, după meciul cu două eliminări
21:16
Alvaro Arbeloa a reacționat după ce suporterii l-au huiduit pe Florentino Perez: „Nu susțin Real Madrid”
21:02
Contract nou pentru Cătălin Cîrjan la Dinamo, după oferta refuzată. Andrei Nicolescu a oferit toate detaliile
21:00
LIVE TEXTRapid – Metaloglobus 1-0. Giuleştenii pot urca pe primul loc în Liga 1. Alex Dobre deblochează partida
20:43
VideoJurnal Antena Sport | Pancu trage tare pentru play-off
20:40
VideoJurnal Antena Sport | Mircea Lucescu nu are liniște înaintea barajului cu Turcia
1 Prima “victimă” a lui Gigi Becali după FC Argeş – FCSB 1-0: “Reziliem contractul! N-am nevoie de aşa ceva” 2 Constantin Budescu a dat verdictul despre lupta la titlu: “Nu o să le stea nimeni în cale” 3 Gigi Becali, prima reacție după ce a aflat că Rapid îl transferă pe Olimpiu Moruțan: „Și eu l-am vrut” 4 Cele două mutări anunțate de Gigi Becali la FCSB, după înfrângerea cu FC Argeș: „Vor veni amândoi” 5 Gigi Becali și-a distrus jucătorii, după FC Argeș – FCSB 1-0. Ce le-a reproșat patronul campioanei 6 Suma uriaşă donată de Gigi Becali călugărilor de pe Muntele Athos: “Va fi sfânt! Rămâne în istorie”
Citește și