Goalkeeperul de 29 de ani mai are contract cu francezii până în 2024. Chiar în vară a semnat o nouă înțelegere, după mai multe luni de negocieri.
Ciprian Tătărușanu, avantajat de o posibilă plecare a lui Anthony Lopes
După despărțirea de Nantes, Tătărușanu a apărat în numai două meciuri din Ligue 1. Românul nu îl poate trece în plan secund pe Lopes, cel care este la Lyon de mai bine de un deceniu. Totuși, conform jurnaliștilor de la Le10sport, sezonul viitor ar putea fi titular în fiecare partidă.
Antrenorul liderului din Liga Sagres, Sergio Conceicao, și-l dorește pe Anthony Lopes. Mutarea poate fi una reușită pentru portarul care ar avea mai multe șanse să devină prima opțiune a selecționerului Portugaliei la Campionatul European. Nici patronul lui Lyon nu ar spune nu, mai ales că ar scăpa de cel mai mare salariu. Aproximativ 450.000 de euro câștigă, lunar, Lopes.
Și Tătărușanu este plătit cu o sumă uriașă. Românul primește cel mai mare salariu din carieră, 1.2 milioane de euro pe an. Totuși, cât timp meciurile din Ligue 1 sunt suspendate din cauza pandemiei de Covid-19, Tătărușanu este în șomaj parțial.
- Tătărușanu își așteaptă rândul la Olympique Lyon
- Poate scăpa de concurență în această vară
- Anthony Lopes este dorit de FC Porto
- Franţa - Anglia, finala mică a Campionatului Mondial, e duminică, de la ora 00:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Spania - Argentina, finala Campionatului Mondial 2026 e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Al-Alin a luat decizia în cazul lui Adrian Șut
- Concurență pentru Radu Drăgușin! Fundașul transferat de Fiorentina
- Cu ce echipă a plecat Florinel Coman în cantonament. E oficial
- Jucătorul ratat de Dinamo, prezent la Cupa Mondială, aproape de transferul carierei: 6.000.000 de euro!
- „Şeful în acţiune” Răzvan Lucescu a început munca la Al-Sadd! Imagini de la antrenament cu tehnicianul român






























