Închide meniul

Confesiunile lui Mesut Ozil. A vrut să joace la Barcelona, dar a fost refuzat: ”Nu m-a apreciat deloc”

Antena Sport Publicat: 10 aprilie 2020, 6:33

Comentarii
Confesiunile lui Mesut Ozil. A vrut să joace la Barcelona, dar a fost refuzat: ”Nu m-a apreciat deloc”

Confesiunile lui Mesut Ozil. A vrut să joace la Barcelona, dar a fost refuzat: ”Nu m-a apreciat deloc”

Ozil, în prezent jucător la Arsenal, a evoluat în cariera sa pentru Real Madrid, însă el și-ar fi dorit să joace la Barcelona. Doar că mijlocașul ofensiv a fost refuzat de Pep Guardiola în 2010, la acea vreme tehnician la clubul catalan.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mesut Ozil, refuzat de Guardiola: ”Nu m-a apreciat deloc”

”După Cupa Mondială din 2010, Real Madrid, Barcelona, Arsenal, Bayern și Manchester United m-au dorit. Clubul meu favorit a fost Barcelona. Nicio altă formație nu juca un fotbal atât de frumos.

Am crezut că voi semna cu Barcelona. Dar Guardiola nu m-a apreciat deloc. S-a dus în vacanță și nu a mai vorbit deloc cu mine. Între timp, am discutat cu Mourinho, care era insistent și m-a dorit cu adevărat. În final, am decis să mă transfer la Real Madrid”, a declarat Ozil pentru Marca.

Ozil putea renunța la fotbal pentru tenis de masă

”Am fost bun la tenis de masă. Am jucat în școală când aveam 11 sau 12 ani. Am renunțat la fotbal pentru trei luni. Mi-am învins toți adversarii din primul meu turneu.

Nu era chiar ceea ce voiam să fac eu. M-am îndrăgostit apoi de fotbal. Dar la vremea respectivă mă distram mai mult în competițiile de tenis de masă”, a mai spus Ozil.

Reclamă
Reclamă

Mesut Ozil a debutat la profesioniști la Schalke, în 2006. Apoi s-a transferat la Werder Bremen în 2008, iar între 2010 și 2013 a evoluat pentru Real Madrid. În respectiva perioadă a jucat în 105 meciuri și a marcat 19 goluri. Din 2013 joacă pentru Arsenal, echipă pentru care a înscris 33 de goluri în 184 de partide.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:26
Scenariul prin care FCSB mai poate ajunge în play-off-ul pentru optimile Europa League
8:25
Ilie Dumitrescu a „făcut-o praf” pe FCSB, după eșecul cu Dinamo Zagreb: „Inacceptabil. Nu poți să te prezinți așa”
8:24
Gabriela Ruse – Mirra Andreeva LIVE TEXT (12:00), în turul 3 la Australian Open! Românca, în fața unei performanțe uriașe
8:14
„Voi vorbi cu conducerea”. Elias Charalambous, „ședință” cu Gigi Becali după Dinamo Zagreb – FCSB 4-1
7:47
FCSB, umilită şi la conferinţa de presă. Antrenorul lui Dinamo, fără milă: “S-a pus doar problema câte dăm”
1:00
„I-am demolat”. Reacția croaților după ce Dinamo Zagreb a umilit-o pe FCSB în Europa League
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Edin Dzeko semnează în Liga a 2-a din Germania 2 “N-ai nicio idee ce e ăla fair-play!”. Scandal după meciul Soranei Cîrstea cu Naomi Osaka de la Australian Open 3 La ce oră se joacă meciul Gabriela Ruse – Mirra Andreeva, în turul 3 la Australian Open? Anunțul organizatorilor 4 Florin Tănase şi Creţu, OUT pentru Dinamo Zagreb – FCSB. Gigi Becali a anunţat echipa de START 5 Mihai Stoica, anunţ despre transferuri înainte de Dinamo Zagreb – FCSB! Ce face cu cele 6 milioane de la Gigi Becali 6 Sorana Cîrstea – Naomi Osaka 1-2. Românca, eliminată în turul 2 de la Australian Open. Moment tensionat la final
Citește și