Constantin Gâlcă e OUT de la Vejle! Anunţul e oficial. “Cel mai longeviv antrenor din ultimii 20 de ani”

Antena Sport Publicat: 18 mai 2021, 13:57

Comentarii
Constantin Gâlcă e OUT de la Vejle! Anunţul e oficial. Cel mai longeviv antrenor din ultimii 20 de ani

Costel Gâlcă/ Profimedia

“Constantin Gâlcă și Vejle vor stopa colaborarea la finalul acestui sezon. Constantin Gâlcă este cel mai longeviv antrenor al clubului în ultimii 20 de ani, de la legendarul Ole Fritsen”, se arată pe vejle-boldklub.dk.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Constantin Gâlcă e OUT de la Vejle. Încă două meciuri la echipă

Gâlcă va mai fi pe bancă la ultimele două meciuri, cu Aalborg și Lyngby, iar echipa mai are încă şanse la primul loc din play-off, care duce la barajul pentru prezenţa în Conference League.

Fostul internaţiona a ajuns la Vejle în primăvara lui 2016, atunci când echipa era aproape de colaps. De altfel, clubul a şi retrogradat, dar Gâlcă rămas pe bancă şi liga secundă, reuşind imediat promovarea.

Costel Gâlcă anunţa în ce condiţii rămâne la Vejle

Săptămâna trecută, Gâlcă susţinea că poate rămâne la Vejle, doar dacă va avea condiţii optimie pentru performanţă. “Deocamdată vor urma niște discuții zilele viitoare. Nu știu cum vor evolua negocierile. Contează ce ne dorim fiecare dintre părți. Îmi doresc să continui, dar în anumite condiții. Vreau mai mult. În ultimii 22 de ani această echipă s-a plimbat între primele două divizii.

Nu trebuie să ne ascundem, vreau jucători ca să facem o echipă mai puternică și să avem un obiectiv îndrăzneț. Nu putem bate pasul pe loc! Nu îmi doresc să plec! Vreau să rămân, dar să avem obiective mai mari, playoff-ul, cupele europene, ceva care să mă motiveze. Intru în al treilea an și nu vreau să mă lupt an de an pentru evitarea retrogradării sau pentru promovare”, a declarat Costel Gâlcă, pentru prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Gică Hagi l-a dorit pe Costel Gâlcă la Viitorul

În vara lui 2020, Costel Gâlcă a fost dorit de Gică Hagi, pe banca Viitorului, dar mutarea nu s-a mai făcut. ”Am citit și noi despre varianta Costel Gâlcă la Viitorul. Nu știm nimic despre această posibilitate. Pot spune sigur doar un singur lucru, că noi tocmai am semnat prelungirea contractului aici, la Vejle.

E mult mai greu să plecăm acum. În primul rând, pentru că nu se face așa ceva, este vorba despre imaginea noastră, de cuvântul nostru, pe care l-am dat celor care conduc clubul Vejle”, a declarat Dumitru Uzunea, secundul lui Gâlcă, la Radio Sport 1.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:12

Shaquille O’Neal lansează o ligă profesionistă de dunk-uri

13:02

Lovitură grea înainte de Mondial. Starul unei naționale și-a rupt călcâiul lui Ahile și ratează turneul

13:00

UPDATEMinistrul Sănătății, Alexandru Rogobete, anunț dureros despre Mircea Lucescu. “Este într-o stare critică!”

12:55

Cum poate ajunge Ianis Stoica la Dinamo liber de contract

12:49

EXCLUSIVDoi giganți din străinătate, așteptați să ducă Steaua în prima ligă: „Dacă se bagă, nu fac figurație!”

12:44

VIDEOJose Mourinho, discurs furibund după pasul greşit făcut de Benfica în Liga Portugal: “Nu vreau să-i mai revăd”

1 Conducerea lui U Cluj, mesaj clar pentru Dan Nistor, după ce mijlocaşul i-a făcut praf pe jucătorii Rapidului 2 Cine este Marius Andronache, medicul cardiolog adus de Răzvan din Franța să-l trateze pe Mircea Lucescu 3 Dramă în fotbalul românesc. S-a stins unul dintre acționarii din Liga 1 4 Un apropiat al lui Gigi Becali a dezvăluit cine e antrenor din vară la FCSB: “Salariu de 25.000 de euro” 5 Remarcatul lui Cristi Săpunaru după Craiova – CFR Cluj 2-0: “Îmi place enorm de mult”! Îl vrea şi la naţională 6 Cristi Chivu le-a dat lecţii italienilor, după Inter – Roma 5-2! “Suntem cu toții vinovați”
Citește și