Contre între Thomas Tuchel și Pep Guardiola! ”Ar fi stupid să credem că ne luptăm pentru titlu!” / ”Nu cred pe nimeni!” + S-a scris istorie în Premier League!

Dragoș Vasile Publicat: 30 decembrie 2021, 15:36

Comentarii
Contre între Thomas Tuchel și Pep Guardiola! ”Ar fi stupid să credem că ne luptăm pentru titlu!” / ”Nu cred pe nimeni!” + S-a scris istorie în Premier League!

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Contre între Thomas Tuchel și Pep Guardiola în Premier League

Chelsea a remizat cu Brighton, scor 1-1, iar Thomas Tuchel și-a ieșit din minți la final. Antrenorul crede că echipa sa nu mai are nicio șansă la titlu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Cum să fim în continuare în lupta la titlu? Totul este împotriva noastră. Avem cazuri de COVID-19, avem jucători accidentați. Cum să ne luptăm pentru Premier League? Ar fi stupid să credem asta!”, a răbufnit Thomas Tuchel după remiza cu Brighton, citat de Marca.

Pep Guardiola îl contrazice. ”Nu o să cred pe nimeni care zice asta. Mai sunt multe meciuri și Liverpool și Chelsea sunt excepționale. Avem avans de 8 puncte, dar mai sunt 54 de disputat. Avem meciuri dificile!”, este de părere antrenorul lui Manchester City.

Brighton, primul gol împotriva lui Chelsea pe Stamford Bridge după 120 de ani

Pe Stamford Bridge, Romelu Lukaku a deschis scorul în confruntarea cu Brighton, în minutul 28.

În minutele de prelungiri, în fața a 40.000 de spectatori, ex-”tunarul” Danny Welbeck a restabilit egalitatea și a marcat primul gol al lui Brighton acasă la Chelsea în istoria de 120 de ani a clubului.

Reclamă
Reclamă

Ultima oară când ”pescărușii” marcau pe Stamford Bridge a fost în septembrie 1910 în finala cu Aston Villa din Cupa Ligii, competiție pe care au câștigat-o.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:00 21 mai

VIDEOSUA, victorie la loviturile de departajare cu Germania. Suedia s-a distrat cu Slovenia. Elveţia, scorul turneului

23:52

Cum trimite Premier League 6 echipe în Champions League după victoria lui Aston Villa din Europa League

23:49

FotoAston Villa a cucerit Europa League! Show total în finală şi primul trofeu european după 44 de ani!

23:45

FotoPrinţul William a încălcat protocolul regal şi la finala Europa League! Imagini rare cu moştenitorul tronului britanic

23:38

Capitolul la care Aston Villa este peste toate echipele din Premier League! Performanţa realizată în finala Europa League

22:30

Cum “a ajuns” FCSB în finala Europa League dintre Aston Villa şi Freiburg

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și