Închide meniul

Copilul de mingi care a ajutat-o pe Liverpool să obţină o victorie istorică împotriva Barcelonei a semnat contractul vieţii!

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 iulie 2021, 13:08 / Actualizat: 8 iulie 2021, 18:23

Comentarii
Copilul de mingi care a ajutat-o pe Liverpool să obţină o victorie istorică împotriva Barcelonei a semnat contractul vieţii!

Profimediaimages

Puştiul devenit erou pe Anfield Road a semnat cu juniorii lui Liverpool. “Felicitări, Oakley“, au transmis conducătorii echipei pregătite de Jurgen Klopp.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Copilul de mingi care a ajutat-o pe Liverpool a semnat contractul vieţii

În minutul 79 al semifinalei retur dintre Liverpool şi Barcelona, Cannonier i-a aruncat repede mingea lui Trent Alexander-Arnold, care a executat în mod surprinzător pentru “cormorani” un corner, pasându-i coechipierului său Divock Origi, iar acesta a marcat al patrulea gol, sinonim cu calificarea în finală.

https://twitter.com/BallTekkers/status/1413066124628004864

După doi ani, la vârsta de 17 ani, Cannonier a primit un contract de jucător profesionist.

Reclamă
Reclamă

Atacant plin de calităţi, care s-a alăturat echipei Liverpool la nivelul U12 de la clubul din oraşul lui natal, Leeds United, Cannonier a făcut parte din echipa Liverpool U18, în sezonul 2020-21. A reprezentat Anglia la mai multe niveluri de tineret“, l-a caracterizat clubul englez, pe site-ul oficial, potrivit news.ro.

Tânărul fotbalist a marcat de patru ori pentru echipa U18 a lui Liverpool.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:38
Mirel Rădoi l-a pus la zid pe Ștefan Baiaram, după ce l-a scos din lot: “Nu îi dau explicații. Trebuie să accepte”
0:35
Alexandru Cicâldău, dezamăgit după Craiova – Noah 1-1: „Am avut meciul în mână și am fost egalați”
0:32
Mirel Rădoi avertizează după 1-1 cu Noah: „Meciurile vor fi grele”
0:01
Universitatea Craiova – Noah 1-1. Oltenii, ținuți în șah pe ”Oblemenco”
0:01
Răzvan Lucescu câștigă cu PAOK după un meci de infarct. 7 goluri marcate și unul anulat în prelungiri
23:52 23 oct.
Cum l-a numit Gazzetta dello Sport pe Adrian Şut după ce mijlocaşul FCSB-ului a greşit la primul gol al Bolognei
1 Mutu refuză să fie comparat cu Chivu: “Când duceam Rapid în play-off, nu întrebaţi de ce eu sunt acolo și el la Inter Unde16?” 2 Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii 3 UEFA a explicat în premieră de ce a șters Cupa Campionilor din dreptul lui FCSB. Cum a revenit la Steaua trofeul 4 Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după înfrângerea cu Bologna! Cine e principalul vinovat: “A pierdut meciul” 5 L-au scos de pe lista UEFA, chiar înaintea meciului cu Bologna! Decizia luată de FCSB 6 FCSB – Bologna 1-2. Campioana României pierde al doilea meci la rând în Europa League
Citește și