Coșmarul a luat sfârșit pentru Ianis Hagi! Mijlocașul a revenit pe teren după 1 an și 7 zile de la accidentare horror suferită la începutul lui 2022, pe 21 ianuarie.
Fotbalistul român a intrat pe teren în minutul 72 al meciului Rangers – St. Johnstone, contând pentru etapa 23 din prima ligă scoțiană.
Coșmarul a luat sfârșit pentru Ianis Hagi! Mijlocașul a revenit pe teren după 1 an și 7 zile de accidentare
Ianis Hagi a suferit o accidentare horror în ianuarie 2022. Într-un meci de Cupă, internaționalul român a suferit o ruptură a ligamentelor încrucișate de la genunchiul drept. Nefericitul eveniment avea să-l țină departe de terenul de fotbal timp de 1 an și 7 zile.
Astăzi însă, Ianis Hagi a revenit pe foaia de joc a scoțenilor. Românul a fost rezervă pentru Rangers, dar a intrat pe teren în a doua repriză, la scorul de 2-0 pentru vicecampioana Scoției.
Ianis Hagi returns after a year out 💙 pic.twitter.com/9Hl6ncFZ8y
— Heart & Hand Podcast (@ibroxrocks) January 28, 2023
Rangers a câștigat fără emoții duelul cu St. Johnstone și continuă să spere că poate câștiga campionatul în Scoția. Diferența este una importantă în favoarea lui Celtic. După 23 de meciuri jucate, Rangers are 55 de puncte, cu 6 mai puține decât are Celtic. Liderul din Scoția are și un meci mai puțin disputat.
Ciprian Marica, sfat pentru Ianis Hagi, după ce s-a speculat că ar putea pleca de la Rangers: „Un semnal clar că e dorit!”
Ciprian Marica, sfat pentru Ianis Hagi, după ce s-a speculat că ar putea pleca de la Rangers!
În presa din Turcia, a apărut informația conform căreia Ianis Hagi ar putea să o părăsească pe Rangers, fiind dorit de Galatasaray.
Ciprian Marica este de părere că Ianis Hagi nu ar trebui să o părăsească pe Rangers, punctând faptul că formația din Scoția i-a prelungit contractul de curând.
„Clubul îi prelungeşte contractul, lucru care dă un semnal clar că jucatorul e dorit. E bine să fii acolo unde eşti dorit şi acolo unde vii după o accidentare şi nu ai o presiune în plus.
Ar fi păcat, zic eu, mai ales în acest moment, să plece de la Rangers. Eu cred că nu va alege să plece”, a declarat Ciprian Marinca, pentru sport.ro.
- Coșmarul a luat sfârșit pentru Ianis Hagi
- Cele mai tari momente de la Campionatul Mondial sunt în AntenaPLAY
- Marele Premiu al Ungariei se vede în Universul Antena în weekend-ul 24-26 iulie
- Rareș Ilie pleacă iar de la Nice! Unde ajunge jucătorul dorit la Rapid de Daniel Pancu
- Dennis Man, răspuns după zvonurile privind plecarea de la PSV: „Mi-a fost puțin greu”
- Viitorul star al Barcelonei are 16 ani și o poveste de film: „Jucam desculț pe stradă!”
- Sturm Graz, goluri pe manele româneşti. Promovare inedită pe Tik Tok a austriecilor
- Cristi Chivu transferă la Inter un nume sonor din naţionala Argentinei

































