Cosmin Contra, victorie nebună în ultima zi a anului. Două autogoluri şi gol decisiv marcat în al treilea minut al prelungirilor

De Antena Sport
Publicat: 31 decembrie 2021, 17:19

Cosmin Contra a obţinut o victorie dramatică în ultima zi a anului. Al-Ittihad a bătut cu 3-2, după două autogoluri şi un gol marcat în al treilea minut al prelungirilor.

Cosmin Contra, victorie nebună în ultima zi a anului

Hepta

Al-Ittihad a învins în deplasare Al Baten, scor 3-2, revenind de la 0-1. Gazdele au marcat prin Antonio ‘5 şi Rayhi ’83. Pentru Al-Ittihad au înscris Antonio ‘8 (autogol), Naji ’72 (autogol) şi Camara ‘90+3.

Al-Ittihad este lider în clasament, cu 32 de puncte, în timp ce Al-Hazem ocupă ultima poziţie, cu 11 puncte. Al Ta’i este pe 8, cu 19 puncte, iar Al Batin este pe 14, cu 14 puncte.

Cosmin Contra nu s-a mai abţinut! Guriţă, răspuns dur pentru fanii câinilor

Înainte să ajungă la Al-Ittihad, Contra nu s-a despărţit în condiţii tocmai bune de Dinamo şi de fanii ei. Cel poreclit „Guriţă” spune că a suferit enorm în perioada în care i-a antrenat pe roş-albi.

Antrenorul în vârstă de 45 de ani spune că nu a avut nicio legătură cu spaniolii şi cu Pablo Cortacero. „Orice punct de vedere am nu o să intereseze pe nimeni. Dacă cei din DDB se simt mai bine când mă acuză pe mine, atunci să fie sănătoși.

Eu știu cât am suferit 4 luni acolo și cât am încercat să fac treabă într-o atmosferă imposibilă creată de spanioli. Am crezut într-un proiect care a fost o minciună de la început. Eu le doresc celor de la DDB să reușească să salveze echipa de la retrogradare. Să acuzăm oameni care chiar au vrut să facă ceva e ușor.

După 6 luni de zile am luat 2 salarii fără să ameninț pe nimeni și fără să mă bată gândul să dau în judecată clubul”, a declarat Contra, cu câteva zile în urmă.

George Baltă, la AS.ro LIVE

Ladislau Boloni, văzut ca selecţionerul ideal
Echipa naţională • 8 ian., 16:36
Ladislau Boloni, lăudat de un fost atacant al naţionalei: „Un antrenor cu experienţă te poate califica”. Ce îl recomandă pe favoritul lui Răzvan Burleanu
Meciuri tari în Europa
Fotbal extern • 4 dec., 14:09
Răzvan Lucescu a refuzat milioanele şeicilor. Anunţul făcut de arabi!
Ciprian Tătărușanu, AC Milan
Fotbal extern • 13 nov., 19:57
Cosmin Contra, reverență în fața lui Ciprian Tătărușanu: ”Este grozav, un specialist la loviturile de la 11 metri!” ”Guriță” îl cere titular tot sezonul la AC Milan
12:06 Australian Open 2022 | Victorie uriașă pentru Rafael Nadal, în decisiv. Dureri de stomac pentru Rafa. Shapovalov a făcut o criză de nervi pe teren și l-a acuzat pe arbitru: ”Toți sunteți corupți” 11:29 EXCLUSIV AS.ro LIVEGigi Becali a ajuns vedetă şi peste hotare: „Ştie toată lumea aici despre el”. Ce spune un fost jucător de la FCSB de scandalul cu Armata 11:06 EXCLUSIV AS.ro LIVECe se întâmplă în Serbia pe durata Australian Open 2022. Modul inedit prin care încă „protestează” conaţionalii lui Novak Djokovic pentru expulzarea liderului ATP 10:13 Ianis Hagi, aproape de a pleca de la Rangers! Scoţienii i-au găsit deja înlocuitor. Unde ar putea ajunge românul 9:46 Arbitru de Mondial la „Derby de România”! Cine va conduce Dinamo – FCSB 8:39 Dinamo a dat marea lovitură pe piaţa transferurilor! S-a înţeles cu un jucător de la CFR Cluj. Poate debuta în Derby de România, cu FCSB 8:22 AS.ro LIVE | Novak Martinovic a fost invitatul lui Cătălin Oprișan. Fostul idol al tribunelor din Ghencea vine cu povești de senzație 8:08 Mihai Stoichiță risca să fie dat afară de la FRF. „Dacă veneau Hagi, Petrescu și Boloni, el nu mai era acolo!”. Ce este sfătuit să facă Edi Iordănescu 1:04 NEWS ALERTTragedie la Cupa Africii pe Națiuni! 6 morți și 40 de răniți în stare gravă! Momente dramatice înainte de Camerun – Insulele Comore. ”Sunt în condiții disperate” 0:11 Poveste uimitoare la Cupa Africii pe Națiuni! Insulele Comore, echipa fără portar și cu om eliminat din minutul 7, a pierdut doar cu 1-2 meciul cu Camerun