Închide meniul
VIDEO

Cosmin Olăroiu a cucerit primul trofeu la Al Sharjah! Paco Alcacer, eroul antrenorului român

Antena Sport Publicat: 22 octombrie 2022, 22:27 / Actualizat: 24 ianuarie 2024, 20:31

Comentarii
Cosmin Olăroiu a cucerit primul trofeu la Al Sharjah! Paco Alcacer, eroul antrenorului român

Cosmin Olăroiu, bucurie după câştigarea Cupei Președintelui / SharjahFC Twitter

Cosmin Olăroiu a cucerit primul trofeu la Al Sharjah. Echipa antrenorului român a cucerit Cupa Președintelui în Emiratele Arabe Unite.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Al Sharjah a învins-o pe Al Wahda, scor 1-0. Paco Alcacer, fostul atacant de la Barcelona şi Dortmund, a marcat golul victoriei.

Cosmin Olăroiu a cucerit primul trofeu la Al Sharjah

La final, jucătorii au declanşat fiesta pe teren, alături de suporteri şi conducerea clubului.

Reclamă
Reclamă

Cosmin Olăroiu a dat lovitura la arabi

Cosmin Olăroiu a fost desemnat antrenorul lunii septembrie în campionatul din Emiratele Arabe Unite.

Echipa lui Olăroiu, Al Sharjah, a obținut doar victorii în cele trei partide disputate în septembrie: 2-0 cu Al-Ahli Dubai, 3-0 cu Bani Yas și 2-0 cu Ajman.

Olăroiu a întărit semnificativ lotul lui Al Sharjah în pauza competițională, aducând trei fotbaliști de mare valoare: grecul Kostas Manolas (fundaș), bosniacul Miralem Pjanic (mijlocaș) și spaniolul Paco Alcacer (atacant).

Reclamă

Olăroiu a întărit semnificativ lotul lui Al Sharjah în pauza competițională, aducând trei fotbaliști de mare valoare: grecul Kostas Manolas (fundaș), bosniacul Miralem Pjanic (mijlocaș) și spaniolul Paco Alcacer (atacant).

Salariul uriaş pe care îl are Cosmin Olăroiu la Al Sharjah

Cosmin Olăroiu l-a înlocuit pe banca celor de la Al Sharjah pe Abdulaziz Al Yassi. Durata contractului este de doi ani. ”Oli” a dat lovitura în Emirate. Salariul anual este unul fabulos. Antrenorul român va încasa 5 milioane de euro pe sezon de la noua echipă

Acesta nu este însă este cel mai mare salariu încasat până acum de către antrenor la echipele pe care le-a antrenat în străinătate.

Cei mai mulţi bani i-a primit de la chinezii de la Jiangsu, 7 milioane de euro pe sezon. 6.5 milioane de euro a mai luat Olăroiu şi de la Shabab Al-Ahli.

Cosmin Olăroiu este considerat unul dintre cei mai buni antrenori care au activat în Zona Golfului, după ce a pregătit cu succes echipe din Arabia Saudită, Qatar şi Emiratele Arabe Unite, cum ar fi Al Hilal, Al Sadd, Al Ain şi Al Ahli.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:39
VideoNikola Jokic, un nou triple-double! A condus-o pe Denver Nuggets spre victorie contra lui New Orleans
12:38
Când semnează Daniel Pancu cu CFR Cluj. Reacţia lui Neluţu Varga despre noul antrenor al clujenilor
12:24
Antena Academy și Antena Group, prima conferință dedicată impactului inteligenței artificiale asupra profesiilor viitorului
11:51
Verdictul primit de David Miculescu după accidentarea din meciul cu Bistriţa. Veste importantă la FCSB
11:42
Lionel Messi vrea mai multă libertate pentru cluburi în MLS! Propunerea starului argentinian: “Ar ajuta”
11:26
Continuă criza la echipa lui Dan Şucu! Fanii lui Genoa i-au cerut demisia lui Patrick Vieira: “Nu are sens”
1 Soţia lui Laurenţiu Popescu a explicat de ce a plâns la autogol: “O perioadă destul de grea pentru noi” 2 EXCLUSIVIoan Suciu, şedinţă de urgenţă de 4 ore cu Denisa Golgotă, după scandalul din gimnastică: “Cel care a greşit o să plătească” 3 Surpriza pregătită de FCSB pentru meciul din Cupă cu Bistriţa. Titular în premieră la campioană 4 Primul transfer al iernii cerut de Costel Gâlcă la Rapid. Anunţul lui Victor Angelescu 5 Mihai Stoica a răbufnit după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3: “Ne-au înjurat non-stop la tribuna oficială” 6 Revenire importantă la Rapid pentru derby-ul cu Universitatea Craiova. Titularul lui Costel Gâlcă s-a refăcut
Citește și