Închide meniul

Cosmin Olăroiu, prima reacție după ce a câștigat un nou trofeu în Emirate. Al Sharjah a cucerit Cupa Președintelui, după un meci nebun

Sebastian Cristian Publicat: 28 aprilie 2023, 23:05

Reclamă
Cosmin Olăroiu, prima reacție după ce a câștigat un nou trofeu în Emirate. Al Sharjah a cucerit Cupa Președintelui, după un meci nebun

Foto: Captură Twitter AD Sports TV

Cosmin Olăroiu a oferit prima reacție după ce a câștigat un nou trofeu în Emirate. Al Sharjah a cucerit Cupa Președintelui, după un meci nebun.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Formația tehnicianului român a învins-o pe Al-Ain la loviturile de departajare, scor 13-12, după ce în timpul regulamentar scorul a fost egal, 1-1.

Cosmin Olăroiu, prima reacție după ce a câștigat un nou trofeu în Emirate. Al Sharjah a cucerit Cupa Președintelui, după un meci nebun

La finalul meciului, Cosmin Olăroiu și-a felicitat elevii pentru jocul făcut și a recunoscut că nu și-ar fi dorit ca meciul să ajungă la loviturile de departajare. Deși a obținut un nou trofeu alături de Al Sharjah, antrenorul român a precizat că încă mai există loc de îmbunătățiri la echipa sa si speră ca pe viitor jucătorii săi să fie la un nivel și mai ridicat.

„Pentru mine e important că jucătorii aceștia, cu care am lucrat în ultimii ani, au arătat personalitate. Mai avem la multe de lucrat și cred că vom putea fi și mai buni decât astăzi. E nebunesc! 14 penalty-uri… Niciun antrenor nu trebuie să se afle în situația asta.

După minutele regulamentare am vorbit cu jucătorii și le-am spus că vom câștiga trofeul. Nu am vrut însă să ajungem la loviturile de departajare”, a spus Cosmin Olăroiu pentru AD Sports TV.

Reclamă
Reclamă

Cosmin Olăroiu, favorit să devină selecţionerul Emiratelor Arabe Unite! Tehnicianul român, în pole-position

Cosmin Olăroiu este favorit să devină selecţionerul echipei naţionale a Emiratelor Arabe Unite. Tehnicianul român se află în pole-position pentru a-şi începe aventura pe banca saudiţilor, după cum a anunţat presa din Golf.

Cosmin Olăroiu o antrenează în prezent pe Al Sharjah, formaţie din prima ligă din Emiratele Arabe Unite. Acesta a fost numit pe banca echipei saudite în noiembrie 2021.

Reclamă

Presa din Arabia Saudită a făcut un anunţ cu privire la Cosmin Olăroiu. Se pare că tehnicianul român este favorit să devină selecţionerul naţionalei din zona Golfului.

Oficialii saudiţi sunt nemulţumiţi de actualul selecţioner, Rodolfo Arruabarrena, şi îi caută un înlocuitor acestuia. Contractul tehnicianului argentinian pe banca echipei naţionale a Emiratelor Arabe Unite va expira la finalul anului, însă Cosmin Olăroiu i-ar putea lua locul mai devreme.

„Cosmin Olăroiu este favorit să devină selecționerul echipei naționale a Emiratelor Arabe Unite, pe lista alcătuită de Federația de Fotbal”, notează saudiţii de la Al-Ittihad Sports, pe contul oficial de Twitter.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:54

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

23:32

Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

23:10

„Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

22:43

Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

22:41

Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Gigi Becali, dialog incredibil cu Marius Şumudică: „Eşti arbitru? / Poate fac herpes” 6 „De ce naiba să mă retrag?” Constantin Budescu îl acuză pe Ilie Stan: „Am înţeles că a făcut aşa şi cu alţii”
Citește și