Telekom Sport informează că Olăroiu ar putea da o nouă lovitură financiară. În prezent, antrenorul român are un contract de 7 milioane de euro pe an în China, la Jiangsu. Ar putea reveni însă în lumea arabă.
Ivan Jovanovic a fost demis de naționala Emiratelor Arabe Unite. Sârbul nici măcar nu a apucat să debuteze pe bancă – i s-a reproșat că nu are putere de a transforma echipa într-o forță.
Cosmin Olăroiu, pe lista scurtă
Potrivit sursei citate, Olăroiu ar fi prima opțiune de selecționer. Acesta se află în cursă cu spaniolul Rodolfo Martin Arraubarrena și croatul Zlatko Dalic. Dintre toți, antrenorul român are cea mai mare experiență în lumea arabă.
Olăroiu a cucerit nu mai puțin de cinci titluri în Arabia Saudită, cu Al Hilal, Al Ain și Al Ahli. Românul a fost pentru o scurtă vreme și selecționerul Arabiei Saudite.
- Cosmin Olăroiu este dorit pe banca Emiratelor Arabe Unite
- Antrenorul român l-ar putea înlocui pe sârbul Ivan Jovanovic
- Olăroiu are un salariu de 7 milioane de euro pe an la Jiangsu
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Senegal s-a calificat în finala Cupei Africii pe Naţiuni! Sadio Mane, decisiv în duelul cu Mohamed Salah
- Răzvan Lucescu, victorie uriaşă! S-a calificat în semifinalele Cupei Greciei după ce PAOK a învins-o pe Olympiacos
- Incredibil! Senegal și-a adus “talismanul norocos” înaintea semifinalei cu Egiptul lui Salah: “Are marfa la el?”
- Câte meciuri ratează Andrei Raţiu după accidentare
- Horaţiu Moldovan s-a decis! Cu ce echipă semnează
































