Echipa lui Cristi Chivu pregătește o lovitură uriașă în perioada de mercato. Oficialii lui Inter negociază cu un jucător care a câștigat Champions League-ul cu PSG.
Este vorba despre Gianluigi Donnarumma, portarul celor de la PSG. Inter vrea să profite de faptul că italianul are viitorul incert la „Regina Europei”, astfel că i-a făcut o ofertă acestuia.
Cristi Chivu e aproape de o lovitură uriașă
Potrivit informațiilor oferite de tuttomercatoweb.com, oficialii lui Inter s-au întâlnit cu o serie de apropiați ai lui Gianluigi Donnarumma, pentru a discuta despre un potențial transfer.
Italienii anunță faptul că discuțiile au fost detaliate și că au fost prezentate detalii cu privire la un eventual contract.
Inter îi pregătește un salariu uriaș lui Gianluigi Donnarumma. În situația în care ar accepta oferta echipei lui Cristi Chivu, portarul ar semna un contract valabil pe 5 ani, cu un salariu anual 7,5 milioane de euro, care poate crește în fiecare an al înțelegerii.
De menționat este faptul că și PSG i-a făcut o ofertă lui Donnarumma, pentru prelungirea contractului. Totuși, goalkeeper-ul nu a venit, momentan, cu niciun răspuns pentru oficialii echipei.
Ce a spus Bonny despre Cristi Chivu, după ce a devenit primul jucător transferat de Inter în mandatul românului
Bonny a fost prezentat oficial la Inter. El a fost pregătit de Cristi Chivu şi la Parma, fiind unul dintre cei mai importanţi jucători ai “Cruciaţilor”.
Bonny a fost întrebat şi despre Cristi Chivu în interviul pe care l-a dat pentru site-ul oficial al Interului, după ce a devenit noul jucător al nerazzurrilor.
„(n.r: La Inter îl întâlnești pe Cristian Chivu, cu care ai petrecut luni importante la Parma. Ce fel de relație ai construit cu el și cât de fericit ești să-l revezi într-un context atât de ambițios?) Domnul Chivu ne-a ajutat mult în ultimele trei luni la Parma: este o persoană foarte bună, care m-a ajutat și a avut încredere în mine. Sunt foarte fericit să-l revăd aici și, de asemenea, că vom continua călătoria noastră împreună”, a declarat Bonny pentru site-ul oficial al lui Inter, după ce a semnat cu nerazzurrii.
Inter Milano şi-a prezentat în mod oficial primul transfer de când a ajuns Cristi Chivu la echipă. Ange-Yoan Bonny, jucător care a fost asociat cu echipa de pe Meazza de câteva săptămâni, a semnat cu nerazzurrii.
Mutarea atacantului francez se anunţa iminentă, Gazzetta dello Sport punându-l pe prima pagină în tricoul lui Inter încă de acum câteva zile.
Jucătorul de 21 de ani a fost cu siguranţă adus la dorinţa lui Cristi Chivu, ţinând cont că cei doi au colaborat sezonul trecut la Parma. În stagiunea precedentă, Bonny a înscris şase goluri şi a oferit patru pase decisive.
- Senegal s-a calificat în finala Cupei Africii pe Naţiuni! Sadio Mane, decisiv în duelul cu Mohamed Salah
- Răzvan Lucescu, victorie uriaşă! S-a calificat în semifinalele Cupei Greciei după ce PAOK a învins-o pe Olympiacos
- Incredibil! Senegal și-a adus “talismanul norocos” înaintea semifinalei cu Egiptul lui Salah: “Are marfa la el?”
- Câte meciuri ratează Andrei Raţiu după accidentare
- Horaţiu Moldovan s-a decis! Cu ce echipă semnează





























