Închide meniul

Cristiano Ronaldo s-a întors la Torino. Ce va face portughezul în continuare

Antena Sport Publicat: 5 mai 2020, 5:34

Comentarii
Cristiano Ronaldo s-a întors la Torino. Ce va face portughezul în continuare

Cristiano Ronaldo așteaptă să înceapă antrenamentele cu Juventus

Gazzetta Dello Sport susține că Ronaldo va intra mai întâi în carantină, dar că nu se știe încă dacă pentru 14 zile sau doar până când va fi testat de COVID-19. Starul portughez a aterizat la Torino aseară, 4 mai, la bordul avionului său privat. S-a întors împreună cu întreaga familie, cu toate că la Juventus încă nu s-a stabilit o dată exactă la care antrenamentele vor fi reluate. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ronaldo s-a aflat la Madeira încă de pe data de 8 martie, acolo unde s-a izolat la reședința sa. 

Juventus își așteaptă și restul jucătorilor

Alți 10 fotbaliști de la Juventus se află în afara Italiei și sunt așteptați în următoarele 48 de ore. O situație specială o are Gonzalo Higuain,  a cărui mamă este bolnavă. Argentinianul ar putea fi lăsat acasă pentru o perioadă mai lungă de timp. 

Mai multe echipe din Italia au început deja antrenamentele. Jucători de la Roma, Sassuolo, Parma și Bologna se pregătesc cu respectarea normelor de distanțare socială. Cluburile din Serie A s-au pus de acord să reia campionatul, în momentul în care acest lucru va fi posibil. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:25 19 nov.
„Cea mai accesibilă națională pentru România?” Răspunsul lui Marius Lăcătuș, înainte de tragerea la sorți a barajului
23:20 19 nov.
Tragerea la sorți a barajului de World Cup 2026 LIVE VIDEO (14:00, Antena 1 și AntenaPLAY). România, în urna a patra
23:11 19 nov.
Achraf Hakimi a câştigat “Balonul de Aur” african! Premieră după 52 de ani
22:44 19 nov.
Întăriri pentru Zeljko Kopic la Dinamo. Transferurile anunțate de Andrei Nicolescu: „Acesta e planul”
22:37 19 nov.
Naţionala care şi-a ignorat fanii, sancţionată de federaţie! Căpitanul şi-a pierdut banderola
22:30 19 nov.
„Revine Florinel Coman la FCSB?” Gigi Becali, anunț de ultim moment: „A fost la mine acasă”
1 Afacerea în care Dan Petrescu a investit averea strânsă din fotbal. Cum a ajuns “Bursucul” la fel de bogat ca Hagi 2 FotoCe s-a ales de Lavinia Miloşovici. Ce dramă a trăit marea gimnastă a României, a ajuns de nerecunoscut 3 Vizită fulger a lui Cristi Chivu în România: “Multă lume nu știe…” Locul unde a fost surprins 4 Gigi Becali s-a trezit cu o sumă uriaşă de la UEFA: “Ne-a dat că suntem băieţi buni! Nu ştiam de la ce” 5 Cât câştigă Mircea Lucescu la naţionala României. Adevărul despre salariul lui: “Leşinaţi!” 6 Gigi Becali, prima reacţie după ce cluburile sunt obligate să folosească 40% sportivi români! “Să vedem CFR-ul…”
Citește și